Технології

Робот у формі дощового черв’яка створений для робіт в складних підземних умовах (фото+відео)

Пристрій імітує різноспрямовані скорочення мускулатури дощових черв’яків для руху. Прототип описаний в журналі Scientific Reports.

Інженери з італійського технологічного інституту розробили м’якого робота, здатного повзати. Пристрій складається з декількох гнучких приводів, які подовжуються або скорочуються за допомогою повітря. Технологію в перспективі можна використовувати для пошуково-рятувальних операцій і підземних досліджень.

Для створення свого робота дослідники використовували результати спостереження за механікою дощових черв’яків. Ці тварини використовують почергове скорочення м’язових шарів, щоб просуватися як всередині грунту, так і по землі. Окремі сегменти тіла (метамери) містять рідину, яка контролює внутрішній тиск і керує незалежними, локалізованими та змінними рухами.

Пристрій дощового черв’яка (ліворуч) і роботизованого аналога (праворуч). Зображення

Інженери знайшли спосіб імітувати такі м’язові рухи в м’яких роботах. Розроблений ними прототип робота-хробака досягає 45 см і важить 605 Г. Він складається з п’яти пов’язаних перистальтичних м’яких приводів, які імітують антагоністичні рухи м’язів дощових черв’яків. Пристрій витягується з нейтрального положення, коли в привід нагнітається повітря, і стискається, коли тиск падає.

Кожен привід оточений оболонкою, яка, як і у реальних черв’яків, містить невелику кількість рідини. Кожен окремий привід може подовжуватися або стискатися майже на 11 мм при прикладенні позитивного тиску в 1 бар і негативного в 0,5 бар відповідно.

Робот-дощовий черв’як. Відео: IIT-Istituto Italiano di Tecnologia

Для руху робота по плоскій поверхні до черевної поверхні інженери прикріпили невеликі пасивні фрикційні подушечки, що нагадують щетинки черв’яків. В експерименті робот-черв’як продемонстрував здатність рухатися зі швидкістю до 1,35 мм/с. Автори вважають, що масштабовані аналогічні пристрої можуть використовуватися для проведення підземних розкопок або рятувальних робіт під завалами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button