Наука

ВООЗ: люди довгий час непомітно хворіли віспою мавп

У ВООЗ заявили, що сотні випадків віспи мавп з’явилися за межами африканських країн. Організація вважає, що вірус, ймовірно, поширюється непомітно.

За даними ВООЗ, відтоді, як 7 травня Великобританія вперше повідомила про перший випадок віспи мавп, в 30 країнах за межами Західної та Центральної Африки захворіло понад 550 осіб.

Головний експерт агентства охорони здоров’я ООН по боротьбі з віспою мавп Розамунд Льюїс сказала, що така велика кількість випадків викликає занепокоєння. Тому, на її думку, протягом деякого часу відбувалася непомічена передача вірусу.

“Ми не знаємо, може це тижні, місяці або, навіть пара років”, – сказала вона.

Раніше було встановлено, що вакцини, розроблені проти віспи, приблизно на 85% ефективні для профілактики, але їх запаси обмежені. Смертність від віспи мавп зазвичай досить низька, і дотепер не було зареєстровано жодного випадку смерті за межами Африки.

Але Марія Ван Керхове, провідний фахівець ВООЗ з нових захворювань, попередила, що, хоча повідомлень про смертельні випадки не надходило, ситуація може змінитися, якщо вірус потрапить в більш вразливі групи населення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button