Земля

Знайдений шматок земної кори, який з’явився при зародженні планети: йому 4 млрд років

Шматок кори пережив численні горотворення між Австралією, Індією та Антарктидою.

©Johan Swanepoel

Направивши лазери тонше людської волосини на найдрібніші крупинки мінералу, витягнутого з пляжного піску, дослідники з університет Кертіна знайшли докази існування шматка земної кори віком майже чотири мільярди років.

Для вивчення окремих зерен мінерального циркону геологи використовували лазери. У підсумку, вчені з’ясували їх походження, а також геологічну структуру та історію регіону.

“Є свідчення того, що шматок кори віком до чотирьох мільярдів років розміром з Ірландію впливав на геологічну еволюцію Західної Австралії протягом останніх кількох мільярдів років. Це ключовий компонент гірських порід, що сформувалися в регіоні за цей час”, – пояснює Максиміліан Дроеллнер, провідний автор нового дослідження.

Шматок кори пережив численні горотворення між Австралією, Індією і Антарктидою і з’явився при зародженні планети. Вчені вважають, що він все ще існує на глибині десятків кілометрів під південно-західним кутом Західної Австралії. Як відзначають автори нової роботи, він пережив еволюцію Землі і може багато розповісти про неї в ході нових досліджень.

Крім того, розпізнавання стародавніх залишків земної кори важливо для майбутнього оптимізованого сталого дослідження ресурсів. Вивчення ранньої Землі має величезне значення для розуміння значення життя на планеті і прагнення людей знайти її у Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button