Здоров'я

У США зареєстровано спалах лістерії

У США стався спалах лістерії, що стала причиною 22 госпіталізацій і однієї смерті. Подальше розслідування показало, що у всьому, ймовірно, винне морозиво.

Як повідомляє Live Science, спалах лістерії, що призвів до 22 госпіталізацій і однієї смерті, охопила 10 американських штатів. Однак переважна більшість постраждалих-20 осіб – повідомили, що жили у Флориді або їздили в штат до того, як захворіли.

Центр з контролю і профілактики захворювань (CDC) провів розслідування і виявив, що причиною спалаху міг стати виробник морозива Big Olaf Creamery, що базується в Сарасоті, штат Флорида. Людям рекомендується уникати вживання морозива Big Olaf Creamery, викинути їх продукти і очистити будь-які поверхні або предмети, з якими могло стикатися морозиво.

Представники органів охорони здоров’я опитали 17 постраждалих і виявили, що 14 з них пам’ятають, як їли морозиво за місяць до того, як захворіли. З них шестеро вказали на бренд Big Olaf Creamery.

Інфекція Listeria викликається бактерією під назвою Listeria monocytogenes. Зазвичай люди хворіють протягом двох тижнів після вживання зараженої їжі.

У групі ризику по цьому захворюванню знаходяться вагітні та новонароджені, люди з ослабленою імунною системою і дорослі у віці 65 років і старше.

У вагітних людей симптоми інфекції можуть включати м’язові болі, лихоманку і втому, але під час вагітності вона також може викликати передчасні пологи, викидень і небезпечні для життя інфекції у новонароджених.

У невагітних інфекція може викликати сплутаність свідомості, втрату рівноваги, головні болі, лихоманку, м’язові болі і ригідність потиличних м’язів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button