Технології

14 технологій які повністю змінять світ медицини та охорони здоров’я

У цій статті ми розглянемо технології, пов’язані зі здоров’ям у трьох ключових областях: доповнення, лікування та діагностика. Перша область покращує здібності і почуття людей, їх біологічні функції. Лікування позбавляє від різних типів захворювань: від генетичних до пов’язаних зі старінням. Діагностика дозволяє лікарям і людям дізнаватися більше про своє здоров’я.

Ми включили прогнози, засновані на консультаціях експертів BusinessInsider, про те, коли технологія буде доступна для науки (над чим працює Google, держави і університети), для людей (коли венчурні капіталісти і стартапи почнуть широко інвестувати в неї) і фінансово життєздатна (коли технологія взагалі вийде на Kickstarter, наприклад).

tehnolohii_550

Медичний трікодер

Гіпотетичний ручний портативний скануючий пристрій, який допоможе користувачам самостійно діагностувати свій стан здоров’я за кілька секунд. За функціональністю цей інструмент буде таким собі швейцарським ножем медицини, дозволяючи проводити елементарні вимірювання кров’яного тиску, температури і кровообігу неінвазивним методом.
У науці буде доступний до 2019; для людей – до 2022; фінансово життєздатний – до 2025 року.

Біохак

Техніко-прогресивний культурний та інтелектуальний рух, який виступає за відкритий доступ до генетичної інформації і захищає потенціал справді демократичного технологічного розвитку. Біохак також може відноситися до управління власною біологією з використанням комбінації медичної, харчової та електронної техніки. Сюди можна включити також використання ноотропів і кібернетичних пристроїв для запису біометричних даних.
Науково доступно: вже; для людей і фінансово – до 2022 року.

Читайте також: Біотехнології в нашому житті

Лабораторія-на-чіпі

Пристрої, в яких одна або кілька лабораторних функцій вміщаються на одному чіпі в кілька міліметрів шириною (до сантиметра). Лабораторія-на-чіпі обробляє неймовірно малі об’єми рідини, менше піколітра, проте являє собою безпечну платформу для хімічного, радіоактивного чи біологічного аналізу.
Науково доступна сьогодні; для людей і фінансово – до 2018 року.

Біометричні сенсори

Використання біометрії для телекомунікації та дистанційного біометричного зондування. Потенційні області застосування включають спостереження за рівнем крові, інфекцією та ефективністю вакцини.
Науково доступні сьогодні; для людей і фінансово – до 2015 року.

Друк органів

Використання комбінації клітин, технік, матеріалів, біохімічних або фізико-хімічних факторів з метою поліпшення або заміни біологічних функцій. Термін тісно пов’язаний із заміною чи відновленням частин або цілих тканин.
Науково доступно сьогодні; для людей – до 2018 року; фінансово життєздатне – до 2019 року.

Персоналізована медицина

Гілку геноміки, в якій окремі геноми генотипуються і аналізуються за допомогою інструментів біоінформатики. У кінцевому підсумку це може призвести до персоналізованої медицини, коли пацієнти будуть приймати певні ліки пристосовані до геноту для лікування.
Науково доступно сьогодні; для людей – до 2017 року; фінансово – до 2027 року.

Передпологова маніпуляція генами

Пряма маніпуляція генами ембріона з використанням біотехнологій.
Науково доступна до 2020 року; для людей – до 2022 року; фінансово – до 2024 року.

Епігенетична терапія

Явище, коли генетично ідентичні клітини висловлюють свої гени по-різному, залежно від фенотипу. Наприклад, рак формується зі стовбурових клітин раку.
Науково доступна до 2018 року; для людей і фінансово – до 2022 року.

Лікування старіння

Прорив у сфері омолодження тканин за допомогою стовбурових клітин, молекулярної терапії і заміни органів (в тому числі і штучними аналогами) може в кінцевому рахунку дозволити людям продовжити своє життя до невизначеного терміну. Можливо навіть повне омолодження до юнацького стану.
Науково доступно до 2022 року; для людей – до 2024 року; фінансово – до 2027 року.

Читайте також: Вічне життя: технології безсмертя

Медичні наноботи

Поле робототехніки, яке вивчає створення роботів, що імітують живі біологічні організми / функції механічно або хімічно. Основна мета цієї технології – застосування в медицині для підвищення можливостей людського тіла або лікування за допомогою роботів, здатних діяти в різних умовах, а також імітувати функції організму.
Науково доступно до 2024; для людей – до 2026; фінансово – до 2027 року.

Поліпшені органи

Заміна органів людини штучними аналогами, які краще природних. Наприклад, штучні кров’яні клітини і суперпечінка (генетично модифіковані органи зі надекспресією ключових білків). Респіроціти, наприклад, являють собою штучні кров’яні тільця, які переносять кисень в 200 разів ефективніше червоних кров’яних тілець.
Науково доступно до 2024 року; для людей – до 2026; фінансово – до 2027.

Доповнена машинна свідомість

Відноситься до ефективного використання інформаційних технологій для розширення людської свідомості за допомогою підсилюючих інтелект інструментів. Інформація витягується з мозку і використовується для зворотного зв’язку, а необхідні стимули покращують важливі функції мозку.
Науково доступно до 2019 року; для людей – до 2020; фінансово – до 2022.

Біологічно розширені відчуття

Ідея заснована на принципі того, що мозок еволюціонував, обробляючи одну конструкцію реальності. Однак тепер можливе накладення декількох проекцій і створення нових когнітивних уявлень. Біологічні відчуття можуть бути посилені штучно, адаптуючись і трансформуючись для вирішення різних завдань або виконання конкретних цілей.
Науково доступно до 2021 року; для людей – до 2022; фінансово – до 2028.

Читайте також: П’ятірка найбільш лякаючих технологій сучасності

Біонічні імплантати

Мікроскопічні технологічні структури, які витягують біометричну інформацію з організму для аналізу його продуктивності і поліпшення певних біологічних функцій. З точки зору особистої біометрії, біонічні імплантати представляють хороші інструменти для розширення можливостей профілактичної медицини та розробки індивідуальних рішень для конкретних захворювань і організмів.
Науково доступно до 2015 року; для людей – до 2017; фінансово – до 2019.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button