Всесвіт

Знайдена планета на межі населеної зони. Її температура схожа на земну

Рівноважна температура нововідкритої планети становить приблизно 56,85 °C. Про відкриття повідомляється в статті, опублікованій на arXiv.org.

Астрономи зі Швейцарії та Австрії відкрили новий інопланетний світ. Екзопланета обертається навколо сусідньої карликової зірки типу М і щонайменше в чотири рази масивніша за Землю.

Маса нещодавно виявленої планети L 363-38 B становить близько 4,67 маси Землі, а її радіус оцінюється в межах від 1,55 до 2,75 радіуса нашої планети. Екзопланета обертається навколо зірки-господаря кожні 8,78 дня на відстані близько 0,048 а.о., тобто у внутрішньому краї житлової зони. Рівноважна температура L 363-38 b становить приблизно 330 кельвінів (56,85 К) і схожа на земну.

Батьківська зірка L 363-38 (інші позначення: LHS 1134 і GJ 3049), вік якої оцінюється в 8 мільярдів років, має радіус близько 0,274 радіуса Сонця і масу близько 0,21 маси Сонця. Виміряна ефективна температура цієї зірки склала 3129 К.

Для пошуків вчені використовували спектрограф Echelle для вивчення скелястих екзопланет і стабільних спектроскопічних спостережень (англ. Echelle SPectrograph for Rocky Exoplanets and Stable Spectroscopic Observations, ESPRESSO).

ESPRESSO – це сучасний надстабільний спектрограф високої роздільної здатності, встановлений на Дуже Великому телескопі (англ. Very Large Telescope, VLT) в Чилі. Він охоплює спектральний діапазон приблизно від 380 нм до 788 нм. Інструмент досягає точності, яка допомагає знаходити планети, подібні до Землі, навколо зірок, подібних до Сонця.

Група астрономів на чолі з Лією Ф. Сарторі зі Швейцарського федерального технологічного інституту в Цюріху, Швейцарія, проводить сліпий пошук променевої швидкості ESPRESSO для планет навколо найближчих зірок. Однією з їх цілей стала L 363-38 — зірка-карлик М-класу, яка знаходиться приблизно в 33,3 світлових роках від Землі. Вони спостерігали за нею в період з 12 грудня 2020 р.по 8 лютого 2022 р. в цілому, астрономи провели 31 спостереження, в результаті яких і виявили нову планету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments