Земля

В Уганді сфотографували рідкісну антилопу

Раніше даних про проживання цього виду на території країни не було. Фотокамери поставили вчені з британського Честерського зоопарку для спільного дослідження зі Службою охорони дикої природи Уганди.

Вчені змогли отримати знімки рідкісного виду під час дослідження в Національному парку Семлікі, який знаходиться на кордоні з Демократичною Республікою Конго. Екологи зібрали понад 18 тис. зображень диких тварин, у тому числі слонів, шимпанзе, буйволів і леопардів. Крім бонго, в парку було виявлено понад 30 видів, близьких до уразливого стану (статус присвоюється Міжнародним союзом охорони природи (IUCN) — прим.).

Ареалом проживання бонго раніше вважалися Кенія, Демократична Республіка Конго, Центральноафриканська Республіка та інші частини західної Африки. “Ми здивувалися, що таку велику і яскраву тварину довго не могли виявити, однак бонго досить обережні і невловимі, — розповів Стюарт Ніксон з Африканської програми польових досліджень Честерського зоопарку. — Мабуть, бонго та інші види переміщуються між природним парком Вірунга в Демократичній Республіці Конго та Угандою. Це показує, як важливо зберігати тропічні ліси, які об’єднують обидві країни”.

Парк Семлікі — один з найдавніших лісів Африки, в якому живуть сотні різних птахів і ссавців. За даними BBC, дослідники припускають, що в лісі можуть бути й інші рідкісні види.

За класифікацією МСОП антилопа бонго належить до виду, близького до уразливого стану. Дослідження 1999 року показало, що загальна чисельність бонго становить 28 тис. особин, з них декількох тисяч живуть в Західній Африці і десятки тисяч в лісовій зоні Центральної Африки. Чисельність особин цього виду знижується через полювання браконьєрів, а також сільського та лісового господарства, що викликають втрату місць проживання. Кількість особин зменшилася на 20% за 24 роки. Зараз вченим не вистачає даних для точного підрахунку популяції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button