Технології

З цукру зробили екологічно чистий пластик

Автори нової роботи створили екологічно чистий пластик з матеріалів на основі цукру.

Цукор діє на мозок так само, як і стрес

Вчені досі шукають спосіб створити екологічно чисту пластмасу. Автори нової роботи запропонували використовувати для свого матеріалу, який замінить пластмасу — цукор. Відзначається, що отримана екопластмаса володіє неймовірними механічними властивостями, які зберігаються протягом стандартних процесів перероблення.

Дослідники з Бірмінгемського університету у Великобританії і Університету Дюка в США використовували цукровий спирт – це органічна сполука, яка має хімічну структуру, схожу на цукор з яких вона отримана. Вчені з’ясували, що це з’єднання може додати в матеріал унікальні властивості.

Автори вивчали сполуки ізоідід і ізоманнід, вони обидва мають жорсткі кільця атомів. Вчені використовували їх як будівельні блоки для полімеру:

  • Полімер на основі ізоідіда був жорстким і пластичним як і звичайна пластмаса.
  • Полімер з ізоманніду володів аналогічною міцністю і пластичністю, а також високою еластичністю. Тому він міг відновлювати свою форму після деформації. Всі характеристики зберігалися навіть після перероблювання.

Команда використовувала комп’ютерне моделювання, щоб зрозуміти, як розташування атомів у сполуках надає матеріалам різні властивості. Далі автори створили пластмаси, використовуючи обидва будівельні блоки. Так вони змогли змінювати механічні властивості і швидкість деградації незалежно один від одного.

Нова робота відкриває перспективи для створення екологічно чистих пластмас з регульованою швидкістю розкладання без шкоди для механічних характеристик.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button