Технології

Робот-охоронець, який працює за 6,25 долара на годину

Робот-охоронець, який працює за 6,25 долара на годинуКаліфорнійська компанія «Knightscope» розробила мобільного робота «К5» для охорони шкіл, офісів та житлових районів. Новий сторож майбутнього дивним чином схожий на астромеханічного дроїда R2- D2 з фантастичної саги «Зоряні війни». Ріст і вага робота складуть 150 см і 135 кг відповідно.

Частіші інциденти в американських школах із застосуванням вогнепальної зброї послужили відправною точкою в рішенні про створення подібного охоронця з металу. Тим більше, як стверджують його творці: «Ви ніколи не будете мати збройного офіцера в кожній школі».

Робот «К5» все ще знаходиться в розробці. Остаточний варіант буде оснащений відеокамерою, тепловими сенсорами, лазерним далекоміром, радаром, датчиками якості повітря і мікрофоном. Також він буде здатний рухатися за заздалегідь запланованим маршрутом.

У настільки корисного з першого погляду винаходу вже з’явилися супротивники. Справа в тому, що мінімальна ставка оплати праці в США становить 7,25 долара і 8 доларів в Каліфорнії. Послуги «К5» коштують 6,25 долара, що набагато нижче оплати праці охоронця. Загалом у США близько 1,3 мільйона приватних охоронців, які, як правило, мають низьку зарплату – у середньому близько 23 тисяч доларів на рік. Більшість не оформляються в профспілках і тому уразливі перед лицем низьковитратної автоматизованої альтернативи.

[youtube]83-bpqogngg[/youtube]

Захисники приватного життя теж не залишилися осторонь. Вони впевнені, що будь-який робот, здатний збирати дані за допомогою відеокамери та мікрофону, є потенційним порушником прав людини на конфіденційність.

На всі нападки з боку засновник компанії «Knightscope» Вільям Лі відповів наступне: «Ми не хочемо, щоб люди асоціювали нашого робота з Термінатором і Робокопом, ми розробляємо Бетмена і R2- D2 в одному корпусі».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button