Технології

Між Австралією та Сінгапуром з’явиться найпотужніша сонячна батарея

Представлений проєкт Australia-Asia PowerLink – він з’єднає Австралію і Сінгапур найбільшою сонячною батареєю.

Вартість нового проєкту – $22 млрд, його суть — передавати зелену енергію від Австралії до Сінгапуру по високовольтних підводних кабелях, відстань становить близько 5 тис. км.

https://youtu.be/vnhnYJ-Wav4

Проєкт планують запустити у 2027 році. Він повинен стати найбільшою сонячною фермою у світі, а також зберігати рекордний обсяг енергії.

Сьогодні в Сінгапурі мало місця для того, щоб виробляти зелену енергію, а в Австралії досить незайнятих територій, на яких можна виробляти сонячну енергію.

Батареї збираються розмістити на 12 га посушливих територій в Австралії, це одне з найбільш сонячних місць на Землі. Там планують отримувати 17-20 ГВт енергії в періоди пікової сонячної активності. Також там розмістять 36-42 ГВт•год акумуляторних батарей. Для порівняння, цей проєкт в десять разів більший, ніж існуюча сьогодні найбільша сонячна електростанція.

Далі отриману енергію передаватимуть повітряними кабелями на північний захід до Сінгапуру. Планується, що проєкт забезпечить до 15% електроенергії країни й живитимуть нею 3 млн будинків.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button