Наука

З’явилася система, що показує пошкодженим нервам, куди їм рости

Вчені з Ірландії придумали, як поліпшити процес відновлення нервів: вони використовували білки з підтримуючої мережі навколо клітин.

Image by @sciencephotolibrary from Canva

Периферичні нерви можуть регенеруватися після травми, але вони часто потребують допомоги. Ці нерви розташовані за межами центральної нервової системи і є сполученням між головним, спинним мозком і органами людського тіла.

При серйозних пошкодженнях ділянки можна хірургічно замінити нервами з інших частин тіла пацієнта. Також використовуються імплантати, їх називають провідниками для нервів (NGCS). Як випливає з назви, вони допомагають направляти нерви по певних шляхах, щоб вони відновлювалися правильно.

Автори нової роботи досліджували, як можна поліпшити цю навігаційну систему для нервів. Вони помістили в ці напрямні канали суміш білків з позаклітинного матриксу (ECM): вони були взяті з каркасної структури, яка забезпечує підтримку і поставляє поживні речовини клітинам організму. Ідея полягала в тому, щоб імітувати звичайні процеси відновлення нервів в організмі, щоб зменшити потребу в ліках або стовбурових клітинах.

Дослідники протестували новий підхід на щурах з пошкодженнями периферичних нервів. І дійсно, протягом декількох тижнів після лікування у щурів виявили більш високу щільність регенеруючих аксонів і сильне збільшення щільності кровоносних судин. Це говорить про активне загоєнні тканин.

В ході лабораторних випробувань ми виявили, що через вісім тижнів після імплантації наша система відновлює нерви швидше, ніж сучасні загальноприйняті способи”, – говориться в дослідженні.

Автори поки що не тестували систему на людях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button