Різне

Що буде відбуватися з вашим організмом у відкритому космосі

Що буде відбуватися з вашим організмом у відкритому космосіЯкщо раптом якимсь дивом ви раптово опинитеся в майже безповітряному просторі відкритого космосу, то будете залишатися в живих близько 90 секунд. Ось, що буде відбуватися в цей час з вашим організмом:

1. Протягом перших 10-15 секунд ви залишаєтеся в свідомості і відчуваєте, як з язика випаровується волога. Те ж саме відбувається з усією поверхнею тіла – як при сильному потовиділенні. Тому в безповітряному просторі людина відчуває крижаний холод.

2. Можливі напади нудоти і блювоти, оскільки гази із шлунка та кишечника стрімко виштовхуються назовні. (На замітку: перед виходом у відкритий космос від газованої води і гострих соусів краще утриматися).

3. Якщо євстахієві труби у вухах закупорені вушною сірої або чим-небудь іншим, то можуть виникнути проблеми з внутрішнім вухом, якщо ні – все в гаразд.

4. Частота серцебиття різко зростає, потім поступово падає, так само, як і артеріальний тиск. Венозний тиск неухильно зростає в міру утворення в організмі бульбашок газу.

5. Тіло може роздутися до розмірів, удвічі перевищуючи  звичайне, шкіра натягується, якщо, звичайно, ви не одягнені в щільний еластичний костюм.

6. Згідно зі «Збірника даних з космічної біології», точно підігнаний еластичний одяг може повністю запобігти утворенню бульбашок газу при зниженні тиску до 15 торр (міліметрів ртутного стовпа). Для порівняння: нормальний атмосферний тиск – 760 торр, а тиск на поверхні Місяця – близько 10-11 торр. Кров закипає при 47 торр. Тіло роздувається за рахунок того, що рідина в м’яких тканинах переходить в газоподібний стан. Проте шкіра досить міцна, щоб витримувати цей тиск. Так що, вас не розірве на частини, ви просто роздуєтеся, як повітряна куля.

7. У міру того, як тіло виштовхує пар через ніс і рот, а вміст рідини в організмі скорочується, ви відчуваєте все більший холод. Рот і язик стають крижаними.

8. Якщо ви при всьому цьому опинитеся ще й під прямими сонячними променями (без спеціальних захисних засобів), то отримаєте найсильніший сонячний опік.

9. Через нестачу кисню шкіра набуває блакитно-пурпурового відтінку, відомий як ціаноз. Це не те, що омолодження шкіри обличчя з допомогою плазмолифтинг киев, процесу біостимуляції клітин шкіри.

10. Мозок і серце залишаються у відносному порядку приблизно 90 секунд. Коли кров’яний тиск падає до 47 торр, кров починає закипати і серце поступово зупиняється. Після цього вам вже ніщо не допоможе.

11. Але якщо тиск відновити вчасно, то організм поступово прийде в норму. Правда, на деякий час ви втратите зір і здатність рухатися. Але з часом обидві функції відновляться. Крім того, кілька днів ви не будете відчувати смак їжі.

12. З іншого боку, якщо ви затримуєте дихання або намагаєтеся перешкоджати вільному виходу повітря під час раптової декомпресії якось інакше, то «підвищення легеневого  тиску призведе до настільки сильного розширення грудної клітини, що може викликати розриви в легенях і руйнування капілярів.

Утримуване повітря видавлюється з легких в грудну клітку, і через пошкоджені кровоносні судини проникає безпосередньо в загальний кровотік. А через кровотік бульбашки повітря поширюються вже по всьому тілу і легко можуть дістатися до таких життєво важливих органів, як серце і мозок ». Щось схоже може статися під час декомпресії на борту літака, що летить на великій висоті. Якщо таке трапиться – пам’ятайте, що затримувати дихання ні в якому разі не можна.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button