Різне

“Пінгвіни-збоченці” збентежили капітана Скотта і його експедицію

У Британії були опубліковані записи столітньої давності учасником експедиції до Південного полюсу, який став свідком незвичайної поведінки пінгвінів і при цьому знайшов їїтакою “збоченою” і шокуючою, що вирішив своїми спостереженнями не ділитися з широкою публікою.

Вчені сьогоднішнього часу при цьому знайшли раціональне пояснення таким сексуальним проявам пінгвінів, які здавалися збоченнями 100 років тому. Доктор Джордж Мюррей Левик став в 1910 р. учасником антарктичної знаменитої експедиції капітана Роберта Скотта, яка завершилася загибеллю останнього та його чотирьох товаришів.Сам Левик вижив, бо не приєднався до основної групи, яка прямувала до полюса, і змушений був перезимувати в затоці Терра Нова на острові.

Літо 1911-1912 р. р. вчений провів на мисі Адер, при цьому спостерігаючи за популяцією одного з поширених видів пінгвінів Аделі. Доктор Левик був першим ученим, який побачив повний цикл розмноження даних тварин.
Однак серед безлічі спостережень, які були зроблені ним тим влітку, були й такі, які здалися надто шокуючими джентльменові едвардіанської епохи.

Доктор Левик щиро був обурений “сексуальними збоченнями” Аделі: а саме тим, що самці злучалися з уже мертвими самками. Левик робив навіть певні записи на грецькій мові, щоб непідготовлена публіка не дізналася про це.Доктор Левик спробував після повернення до Великобританії опублікувати свої записи, але, за словами Дугласа Рассела, Музей природознавства в Лондоні, це було для того часу занадто сміливо.

“Він представив цей мальовничий і незвичайний звіт про сексуальну поведінку цих пінгвінів колегам, однак наукове співтовариство тієї епохи визнало публікацію його трохи недоречною”, – розповідає Рассел. Глава про сексуальну поведінку Аделі в результаті не увійшла до книги, яку писав Левик, Сідні Хармер, керівник відділу зоології в Музеї природознавства того часу, розіслав сто копій звіту багатьом провідним зоологам.

За твердженням Дугласа Рассела, вчені минулої епохи не володіли просто достатніми знаннями, щоб правильно ротлумачити спостереження Левик, які той розглядав як приклади некрофілії серед тварин. “Це не є в нашому розумінні ні в якому разі аналогом некрофілії, – пояснює Рассел. – Самці самок бачать в позі, яка у них викликає сексуальну реакцію. Вони відмінності не роблять між живими самками, які готові до зносин, і особинами вже мертвими, які виявилися випадково в тій же позі “.

Зі ста, зроблених Хармером, лише дві копії звіту збереглися і до наших днів. Передруковану версію Дуглас Рассел з колегами разом опублікував у журналі Polar Record.

Вчений розповідає, що виявив абсолютно випадково копію звіту Левик. “Якось я гортав архівні документи про Джорджа Мюррея Левіка і виявив серед них випадково цю вражаючу записку, яка була озаглавлена” Сексуальні звичаї Аделі, не для публікації “. Цей заголовок набраний був великими жирними літерами”.

“Звіт був повний свідоцтв, як пінгвіни примушують до сексу самок, того, як вони здійснюють фізичне та сексуальне насильство над пташенятами, як сексом займаються явно не для репродукції. Звіт закінчувався описом також гомосексуальних контактів між тими ж пінгвінами. Це було абсолютно приголомшливо”, – згадує Рассел.

Звіт Левика, який був написаний від руки, виставлений вперше в Музеї природознавства на загальний огляд. Дуглас Рассел вважає, що записи зоолога багато говорять і про пінгвінів, і про науку тієї епохи. “Левик потрапив, в деяких сенсі, в таку ж пастку, як і інші багато вчених, які бачили в пінгвінів двоногих птахів, які нагадують маленьких людей. Тільки вони не люди, а птахи – і їх потрібно вивчати саме з даної позиції”, – додає він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button