Різне

З якого матеріалу краще будувати будинки

З чого краще побудувати будинок? Однозначної відповіді на це питання, напевно, немає. Хтось любить екологічну деревину, хтось віддає перевагу довговічній цеглі, комусь краще дешевизна і простота зведення з піноблоків, а хтось віддає перевагу каркасним спорудам. Але якщо немає конкретних переваг, а побудувати якісний і довговічний будинок хочеться, то залежно від ситуації необхідно здійснити правильний підбір матеріалів. У цьому може допомогти наступний матеріал.

26-02-15-foto-600x384-1

З дерева

Дерев’яні споруди можуть зводитися з оциліндрованих або тесаних колод, звичайного профільованого або клеєного профільованого бруса. Всі ці матеріали відрізняються між собою за характеристиками і ціною. До незаперечних переваг будинку з дерева можна віднести, насамперед, його екологічність, комфортний рівень вологості, відчуття затишку, а також можливість установки недорогого фундаменту і використання мінімуму оздоблювальних матеріалів.

Що стосується «мінусів» дерев’яного будинку, то це, насамперед, пожежонебезпечність. При його будівництві особливу увагу необхідно приділяти електричній проводці і майбутньому встановленню побутових приладів. Проводка, що йде в стінах, обов’язково повинна бути додатково ізольована. Крім того в дерев’яному будинку можуть заводитися жуки, що псують деревину, грибок, матеріал може з часом розтріскуватися. Завжди потрібно пам’ятати, що споруди з дерева потребують усадки, тому вікна і двері в такому будинку можна встановлювати тільки через рік після будівництва.

Будинок з цегли

Цегляні будинки завжди відрізнялися особливою міцністю і довговічністю. Вони не уражаються комахами і при правильному догляді не схильні до появи цвілі і грибка. Будинки з цегли вогнетривкі, мають відмінні звуко- і теплоізоляційні властивості. Як внутрішня, так і зовнішня обробка цегляних будівель може бути якою завгодно. До недоліків будинків з цегли можна віднести необхідність міцного, а відповідно і дорогого, фундаменту, необхідність великої кількості оздоблювальних робіт, а також обмежену морозостійкість.

З піноблоків

Існує кілька видів пористого бетону. Це газобетон, пінобетон, полістиролбетон і керамзитобетон. Але найкращими для строительство домов є блоки з пінобетону. Зведення будинку з піноблоків досить швидке, так як одиниця матеріалу здатна замінити до 20 стандартних цеглин. До переваг будинку з піноблоків можна віднести невелику ціну, швидкість зведення, відмінну звукоізоляцію, а також можливість використання недорогого фундаменту.

До недоліків пористих блоків в загальному можна віднести низьку вологостійкість газобетону, в результаті сильного намокання якого по дому просто можуть піти тріщини. Потрібно відзначити, що зовнішню обробку приміщення з газоблоків не можна робити до того моменту, поки повністю не висохнуть внутрішні стіни будівлі. Піноблоки в свою чергу є чутливими до морозу, а полістиролбетон паронепроникний, що робить необхідну додаткову вентиляцію, і чутливий до променів сонця. До загальних недоліків матеріалів відносять можливість появи тріщин в стінах в результаті усадки ґрунту.

Каркасні споруди

Будинки, зведені за каркасною технологією, сьогодні набирають все більшої популярності. До їх основних переваг можна віднести швидкість і дешевизну зведення, а також відмінні теплоізоляційні властивості. До недоліків каркасних будівель відносять можливість появи мишей і щурів, які можуть поїдати теплоізоляційні матеріали, надмірну легкість конструкції, а також низьку екологічність, так як при їх зведенні використовуються фенолформальдегідні смоли, борна кислота і синтетичний віск.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button