Наука

З’явився гель, який лікує і зашпаровує зуби. Він може замінити пломби

Тепер зубна емаль може відновлюватися самостійно за допомогою спеціального гелю. Автори розробки — вчені з Чжецзянського університету в Китаї відзначають, що продукт може замінити собою пломбування зубів за допомогою амальгами та інших матеріалів.

Дослідники відповіли, що незважаючи на те, що емаль — це твердий матеріал, вона може зношуватися слиною і жуванням, що призводить до утворення пустот, які зараз заповнюють пломбами, щоб зуби не розпадалися далі.

Оскільки пломби виготовляються з чужорідних матеріалів, таких як метал, фарфор та смола, вони не безшовно прикріплюються до поверхні зуба і часто відокремлюються від нього.

Щоб подолати цю проблему, дослідники Чжецзянського університету в Китаї створили гель, що містить кальцій і фосфат, які входять до складу цієї емалі щоб спробувати стимулювати відновлення зубів.

 

Вони протестували гель, завдавши його на зуби, вилучені у пацієнтів. Потім вони залишили їх на 48 годин у контейнерах з рідиною, призначених для імітації середовища порожнини рота.

За цей час гель стимулював зростання нової емалі, при цьому дослідження показало, що зуби мають таке ж високо впорядковане розташування кристалів кальцію і фосфату, як і звичайна емаль.

Товщина нової емалі становила всього 3 мікрони, що приблизно в 400 разів тонше стандартної емалі. Але вчені відзначають, що гель можна багаторазово наносити для створення нового захисного шару. Зараз команда тестує гель на мишах і сподівається, що надалі буде тестувати на людях.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button