Всесвіт

За межами Сонячної системи знайдено астероїд багатий водою

Виявлення астероїдів усередині нашої Сонячної системи не така легка задача для вчених, як може здатися на перший погляд. Навіть відносно великі подібні космічні об’єкти, які можуть викликати катастрофічні наслідки, якщо впадуть в населені області нашої планети, неможливо виявити до тих пір, поки вони не підлетять на відносно близьку до Землі відстань. Були випадки, коли астероїди вперше були виявлені, коли вже входили в нашу атмосферу. Тому ви тепер можете уявити, що виявлення астероїда поза нашої Системи, скажімо, на відстані 170 світлових років від нас, стає завданням ще куди більш складним.

Проте астрономи, використовуючи спектрограф космічного телескопа «Хаббл» виявили сліди астероїда, що впав на зірку GD 61, біля якої він обертався. Результатами цього відкриття поділився портал Sience, розповівши про нього досить цікаві деталі.

Напротязі довгого часу вчені вважали, що виявити віддалене космічне тіло розміром менше зірки або планети, яка навколо неї обертається, в деяких випадках стає непосильним завданням для нинішніх технологій. І дійсно, серед безлічі екзопланет, вченим вдалося безпосередньо побачити лише кілька з них, і то тільки завдяки зіркам, навколо яких вони оберталися і преломляли світло. Тому знахідка астероїда поза нашої Сонячної системи дійсно є свого роду досягненням.

Але цікаве на цьому не закінчується. Крім того, що астрономи впевнені в існуванні цього астероїда, учені говорять про те, що це космічне тіло мало багатий вміст води, а якщо точніше – 26 відсотків. Поверхневі води суші Землі складають всього 0,02 відсотка.

Дана знахідка являється додатковим підтвердженням теорії про те, що вода на Землі (можливо, і на інших планетах) могла з’явитися завдяки астероїдам, що впали на них. Однак не все так ясно і очевидно. Справа в тому, що астрономи особисто не бачили ніякої води: вони лише виявили велике скупчення кисню, яке, на їх думку, у складі водню міститься в молекулах води. Вченим вдалося виявити утворення скупчення кисню на зірці приблизно в той момент, коли космічне тіло підлетіло до неї настільки близько, що гравітаційні сили його буквально розкололи навпіл.

Сама зірка GD 61 являє собою білий карлик, будучи залишками більш великої зірки, як наше Сонце. Вона втратила свої верхні шари і за розмірами зараз ближче швидше до нашої Землі, тільки поверхня її складається з водню і гелію.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button