Всесвіт

За орбітою Нептуна виявлений древній астероїд

Астрономами було зроблено відкриття, яке підтвердило теорію хаотичності ранньої Сонячної системи. Цьому прориву послужило виявлення астероїда 2004 EW95 за орбітою Нептуна.

За орбитой Нептуна обнаружен древний астероид

Теорія про хаотичність стверджує, що об’єкти, яка знаходяться всередині планетарної системи, викидаються за її межі. Підтвердити це могло знаходження астероїдів С-класу в поясі Койпера, що знаходиться за Нептуном, в районі малих крижаних тіл.

Міжнародна група вчених Університету Квінс у Белфасті знайшла цьому доказ: вони виявили вуглецевий астероїд, ймовірно, сформований між Марсом і Юпітером, за орбітою Нептуна. Небесне тіло, про яке йдеться, це астероїд 2004 EW95. Вперше він був помічений британським вченим Уеслі Фрейзером за допомогою телескопа Хаббл.

Раніше астрономи знаходили тіла з центру системи за її межами, але, за словами вчених, інформації було недостатньо, щоб теорія про хаотичність була доведена. 2004 EW95 став першим небесним тілом, яке чітко дало можливість підтвердити теорію.

Зацікавив цей астероїд вчених неспроста: його відбивний спектр відрізнявся від спектра інших тіл, типових для цього району Сонячної системи. За словами вченим, отримати показники для подальшого вивчення їм було нелегко, навіть незважаючи на новітнє обладнання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button