Всесвіт

На Марсі знову виявили великі запаси органіки. Вчені шукають сліди життя

Дані марсохода Curiosity допомогли вченим зробити висновок про те, що на поверхні Марса є великі запаси органіки.

Вчені з команди Curiosity на чолі з Полом Махаффі знайшли друге за рахунком місце, де знаходяться великі запаси органіки на Марсі. На цей раз зразки були з іншої області Марса — так званих дюн Багнольда.

У цій області ровер раніше знайшов поклади порід, що сформувалися в гарячих джерелах. Дослідники припустили, що тут могло існувати життя. Тому дослідники з місії Curiosity відправили марсохід вивчати дюни Багнольда, а також збирати зразки ґрунту і порід.

Прямо на Curiosity встановлений прилад для проведення дослідів по так званій «мокрій хімії» — це коли зразки ґрунту подрібнюють промивають спеціальною речовиною, яка розчиняє складну органіку і дозволяє визначити її існування за допомогою хроматографа.

В результаті в нових пробах вчені знайшли сполуки бензолу, різні аміни, феноли, фосфорну кислоту, а також два десятки складних органічних молекул. Їх точний склад поки залишається невідомий через обмежені можливості лабораторії на Curiosity.

“Амінокислот в цих зразках ґрунту ми не виявили, проте там є похідні бензолу та аміаку, феноли, фосфорна кислота і високомолекулярні сполуки. Походження цих речовин ми поки не встановили” – текст дослідження.

Автори сподіваються, що пізніше вони зможуть знайти сліди амінокислот та інших речовин, які стали основою для появи марсіанського життя.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments