Всесвіт

У космічній туманності знайшли дивний молекулярний міхур (фото)

У молодих зірок знайшли незвичайний молекулярний міхур із виходом газу. Дослідження опубліковано в журналі The Astrophysical Journal.

Група астрономів під керівництвом Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук виявила раніше невидимий міхур в центрі зореутворення Барнард 18 молекулярної хмари Тільця, розташованого на відстані в 450 млн світлових років від Землі. Це другий відомий приклад молекулярного міхура з викидом або відтоком газу.

Багатохвильові зображення та спектри молекулярного міхура. Зображення: Duan Yan, Chinese Academy of Science

Дослідники спостерігали за викидами окису вуглецю в молекулярних хмарах тіла за допомогою 30-метрового радіотелескопа інституту радіоастрономії в міліметровому діапазоні (IRAM) в Іспанії та інфрачервоного Телескопа Джеймса Кларка Максвелла (JCMT) у США. Аналіз даних, отриманих в різних діапазонах електромагнітного випромінювання, показав наявність в центрі молекулярного міхура відтоку газу.

Дослідники проаналізували дані огляду неба, зібрані місією Gaia, і дійшли висновку, що джерелом незвичайного утворення є пара подвійних зірок. Вона утворилася приблизно за 70 тис.років до спостережень. Раніше було відомо тільки про один подібний міхур, з якого витікає газ.

Триколірна карта структури міхура і закінчення. Синій колір відповідає водню, червоний – чадному газу, а зелений — спостереженням з довжиною хвилі 250 мкм. Зображення: Yan Duan et al., The Astrophysical Journal

У процесі утворення зірок протозірка взаємодіє з навколишнім середовищем і викликає спостережувані динамічні явища, включаючи молекулярні бульбашки або витікання газу. У більшості випадків дослідники спостерігали лише одне з цих явищ. Нове відкриття свідчить про спільну природу двох цих явищ, кажуть автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button