Екологія

За останні 60 років в США і Канаді сталося в 2 рази більше паводків і посух

Згідно з дослідженням Дартмутського коледжу, за останнє сторіччя в Сполучених Штатах і Канаді значно зросла кількість паводків і посух.

Image by StockSnap from Pixabay

У новому дослідженні були проаналізовані записи за 1910 роком, які підтверджують вплив недавніх змін рівня опадів на річкові системи.

Повені та посухи – надзвичайно дорогі і небезпечні для життя людей події. Дуже важливо, щоб у людства були способи оцінити ймовірність такого події.

Згідно з дослідницькою роботою, за останні роки кількість таких екстремальних подій зросла. Вчені об’єднали дані про 541 річки в США і Канаді в 15 гідрологічних регіонах, зібраних по сезонним характеристикам: часті або рідкі повені, тропічні шторми, дощі, сніг, що тане. Таке групування дозволило краще виявляти тенденції до різних екстремальних явищ на щорічній і сезонній основі.

Згідно з результатами дослідження, в регіонах, які були схильні до більш частих повеней і посух, їх кількість подвоїлася за частотою в порівнянні з періодом 1950-1969 року. Збільшення повеней відбулося, попри зменшенню снігового покриву, викликане зниженням зимових температур.

За останні 60 років в США і Канаді стався в 2 рази більше паводків і засухЗа останні 60 років в США і Канаді стався в 2 рази більше паводків і засух

У той час як повені були більш прив’язані до місця, посухи широко поширені по виділених регіонів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button