Екологія

Виявилося, що населення стародавніх майя постійно скорочувалося через зміни клімату

Результати дослідження проливають світло не тільки на історію майя, але і в черговий раз доводять зв'язок людини з кліматом 

Дослідження Університету Макгілла, Канада, показало, що населення майя в місті Іцан (сучасна територія Гватемали) сильно змінилося через клімат. Результати роботи показують, що посуха, чергуючись з дуже вологими періодами, призвела до значного скорочення населення.

Дощ розповів про загибель майя

Результати дослідження засновані на використанні нової методики, що включає вивчення станолів (органічних молекул, що містяться в фекаліях людини і тварин), взятих з дна довколишнього озера.

Використовуючи цю техніку, дослідники змогли проаналізувати зміни населення майя в регіоні міста Іцан. Також вони змогли виявити зміни в структурі розселення, які відбувалися протягом сотень років і які пов’язані зі змінами в землекористуванні та сільськогосподарській практиці. На додаток, вчені виявили, що ці землі були заселені раніше, ніж передбачалося раніше. Дані фекальних станолів свідчать про те, що люди були присутні на цих територіях приблизно на 650 років раніше, ніж це припускають археологічні дані.

Аналіз станолів також показав, що населення майя скоротилося через посуху в три різні періоди: між 90-280 рр.н. е., між 730-900 рр. н. е. і під час набагато менш добре вивченої посухи між 1350-950 рр. до н.е. Дослідники також виявили, що населення скоротилося протягом дуже вологого періоду з 400 по 210 рік до н.е., якому до цього часу приділялося мало уваги.

“Для суспільства в цілому важливо знати, що до нас існували цивілізації, які постраждали від зміни клімату, але адаптувалися до нього», — сказав Пітер Дуглас, старший автор роботи. 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button