Земля

ООН: температура Землі в 2020 році стала найвищою за 3 млн років

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив у відеоформаті на міжнародній конференції «Петерсберзький кліматичний діалог». Він заявив, що температура Землі в 2020 році досягла найвищих показників за 3 млн років.

Температура Землі у 2020 році досягла рекордно високого рівня за 3 млн років. Схоже, зобов’язань, які взяли на себе країни по скороченню викидів парникових газів, може не вистачити, щоб врятувати планету від кліматичної катастрофи. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Нагадаємо, зобов’язання, про які нагадав Гутерріш, прийняті країнами в рамках Паризької угоди. Вона була прийнята в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яка регулює заходи щодо зниження вмісту вуглекислого газу в атмосфері з 2020 року.

За словами генсека ООН, зараз людство «стоїть на краю прірви».

«Відповідно до нинішніх зобов’язань ми як і раніше рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуса до кінця сторіччя. Ми стоїмо на краю прірви », – попередив він.

«Але якщо ми будемо працювати спільно, то можемо запобігти найгіршим наслідкам дестабілізації клімату і використовувати відновлення після пандемії, щоб встати на чистіший і зеленіший шлях розвитку», – вважає Гутерріш.

Також генсек ООН закликав міжнародні кредитні агентства припинити фінансування великих проєктів по викопному паливу, які, за його словами, більше не є економічними інвестиціями.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш в своєму виступі також відзначив, що країни Великої сімки повинні взяти на себе «істотні» зобов’язання по фінансуванню боротьби зі зміною клімату і навіть подвоївши їх.

Раніше Дрю Шінделл, професор кліматології університету Дьюка в США, заявив, що в цьому десятилітті людству необхідно вжити термінових заходів для скорочення викидів метану.

«Для досягнення глобальних кліматичних цілей ми повинні скоротити викиди метану, а також в терміновому порядку скоротити викиди вуглекислого газу, – заявив Шінделл. – Гарна новина полягає в тому, що більшість необхідних дій приносять не тільки користь для клімату, але також для здоров’я і фінансів, а всі необхідні технології вже доступні ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button