Здоров'я

Забруднення навколишнього середовища збільшує ризик раку

Які фактори збільшують ризик захворіти на рак

Кількість хворих на рак в Європі зростає, і багато в чому це пов’язано із забрудненням навколишнього середовища: приблизно кожен 10-й громадянин ЄС, хворий на рак, може звинувачувати в цьому екологію.

Спочатку було підраховано, що 40 відсотків усіх випадків раку в Європі пов’язані зі змінними факторами ризику, більшість з яких пов’язані зі способом життя: куріння, дієта, алкоголь і т.д. Однак близько чверті цих випадків, що становить 10 відсотків від загального числа випадків раку в Європі, можна пов’язати із забруднюючими повітря речовини.

У дослідженні ці забруднювачі поділяються на п’ять категорій: забруднення повітря, радон та ультрафіолетове випромінювання, куріння, азбест та хімікати.

Забруднення повітря як всередині, так і зовні приміщень пов’язане з двома відсотками всіх випадків смерті від раку в Європі. Зокрема, забруднення повітря, за оцінками, відповідає за 7% всіх випадків раку легенів. Забруднення повітря в цьому контексті містить дрібні тверді частинки (частинки PM 2,5) і вплив забруднюючих речовин, таких як діоксид азоту (NO2) і діоксид сірки (SO2).

Вважається, що ультрафіолетове випромінювання, в першу чергу від сонця, що викликає рак шкіри, викликає майже 4% всіх випадків раку в Європі. З іншого боку, випромінювання радону пов’язують з онкологією трохи рідше, оскільки воно виходить з природних гранітних джерел в землі. Видобуток корисних копалин викликає високий рівень професійного опромінення радоном, в той час, як в деяких будинках на першому і нижньому поверхах рівень опромінення може перевищувати середні показники.

Пасивне куріння і азбест є добре відомими джерелами канцерогенів, і відносно них обох останнім часом було прийнято кілька обмежуючих законів. У новому звіті передбачається, що через тривалий період часу з моменту діагностики раку все ще з’являються нові випадки, пов’язані з історичним впливом, але є надія, що в найближчі роки ці показники знизяться.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button