Всесвіт

Марсохід показав ” Зачароване озеро” в кратері Езеро: вчені мріяли про це 4 роки

НАСА показала фотографію осадових порід “зачарованого озера”, яке зробила одна з камер ровера “Наполегливість” біля основи дельти кратера Езеро.

Навесні 2022 року марсохід Perseverance зняв скелясте оголення, яке відоме як «Зачароване озеро». Вчені назвали його так неофіційно, на честь орієнтира в Національному парку і заповіднику Катмай на Алясці. Фотографію зробила одна з камер безпеки Hazcams ровера.

Нагадаємо, Hazard avoidance cameras — (Hazcams) – тип камер, який зазвичай встановлюються спереду і ззаду планетоходів для забезпечення безпеки під час маневрів по поверхні небесного тіла. Такими камерами оснащені й інші марсоходи – Spirit, Opportunity, Curiosity, а також Китайський місяцехід Yutu.

Зображення з камери Hazcam, в основному, використовуються інженерами місії для допомоги у водінні і розміщенні „рук“ марсохода, — розповіла Кеті стек Морган, заступника наукового співробітника проекту марсохода НАСА Perseverance в блозі Лабораторії реактивного руху НАСА. – Але, коли я побачила зображення “Зачарованого озера», зроблене Hazcam, це була любов з першого погляду”.

Вчений додав, що це зображення забезпечило НАСА перше близьке знайомство з осадовими породами – тими, які учасники місії найбільше хотіли дослідити з того часу, як Езеро вибрали як місце посадки майже чотири роки тому.

Можливо, шаруваті породи “Зачарованого озера” приховують докази того, що на Марсі було мікроскопічне життя. Однак, в НАСА відзначили, що для початку треба вивчити зразки тут, на Землі, використовуючи потужне лабораторне обладнання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button