Здоров'я

Овчина – секретна зброя проти хвороби легень

Німецькі вчені з Мюнхенського дослідного центру Гельмгольца знайшли незвичайний спосіб зниження ризику розвитку астми на протязі життя. Вони радять замінити стандартні дитячі простирадла овчиною. Так, діти, що спали на овчині в перші три місяці життя, рідше мали астму або алергію в 10 років.

foto_cikavosti_09.09.2014-02_resized

За словами експертів, мікроби, що знаходяться в овчині, дозволяють захистити організм від хвороб, зміцнюючи імунітет. Це чергове підтвердження так званої “гігієнічної гіпотези”. Вона говорить про те, що сучасне стерильне суспільство шкодить імунітету, роблячи людей беззахисними. А от бактерії дозволяють натренувати імунітет. З цієї причини не варто хвилюватися, якщо дитина піднімає з підлоги їжу, в будинку є собака і в сім’ї поширена звичка цілуватися з родичами. Ще корисно вибиратися за місто.

Читайте також: Стерильна чистота не завжди корисна для новонароджених

В рамках останнього дослідження вчені простежили за 2441 дитиною, поки тим не виконувалося за 10 років. Із загального числа 55% дітей спали на овчині. І це знижувало ризик астми на 79% до 6 років. До 10 років ризик падав на 41%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button