Екологія

Останні 5 років – найспекотніші в історії (відео)

Останні п’ять років стали найспекотнішими в історії. І все більше свідоцтв того, що екстремальна спека і повені почастішали через діяльність людини. Про це заявила Всесвітня метеорологічна організація у своїй доповіді на полях Всесвітньої кліматичної конференції ООН в Марракеш.

57a4a2bb87a4035b77c5a7a7cf93cb28

«Висновок дуже ясний: це були найспекотніші п’ять років в історії. Ми також підтверджуємо, що в 2015 році температура поверхні земної кулі збільшилася на 1 градус (порівняно з доіндустріальним періодом)» – заявила Олена Манаєнкова, заст. Генерального секретаря ВМО.

На думку фахівців, це відбувається частково через океано-атмосферне явище Ель-Ніньо, яке розігріває Тихий океан. У ВМО також відзначають, що ризики виникнення екстремальних погодних явищ значно збільшуються через викиди парникових газів. Іноді в 10 разів і більше.

«Це означає, що аномальна спека, яка траплялася з періодичністю раз в 50 років, тепер відбувається раз на п’ять років» – доповідає Омар Баддур, співробітник ВМО.

У своїй доповіді ВМО розглянуло 79 екстремальних погодних явищ з 2011 по 2015 роки. Вони включили посуху і голод, що виникли п’ять років тому в країнах Африканського Рогу і забрали життя понад 250 тисяч чоловік, а також тайфун «Хайян» на Філіппінах в 2013 році, який убив близько 8000 чоловік, і ураган «Сенді», який в 2012 завдав збитків на 67 мільярдів доларів, в основному – в США.

Підвищення температури повітря супроводжується поступовим підвищенням рівня світового океану, викликаного таненням льодовиків. А середній вміст вуглекислого газу в атмосфері Землі в минулому році вперше перевищило 400 мілілітрів на кубометр.

Одне з головних завдань зустрічі – вироблення конкретних заходів для реалізації Паризької кліматичної угоди. Її мета – в найближчі 85 років не допустити підвищення середньої світової температури на планеті більш ніж на два градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальним періодом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button