Всесвіт

Астрономи розповіли про раптове зникнення зірки

Далеке світило N6946-BH1 ніби розчинилося в нашому Всесвіті. Причиною цього може бути гравітаційний колапс – перетворення зірки в чорну діру.


Зірка N6946-BH1 являла собою червоний надгігант, що знаходиться в галактиці NGC 6946. Світило було видалено з нашої системи на 20 млн світлових років, по своїй масивності воно в 25 разів перевершувало Сонце. У 2009 році зірка різко збільшила свою активність, проте потім зникла з оптичної видимості. Тоді було виявлено лише джерело інфрачервоного випромінювання.

З’явилася версія, що його може породжувати матерія, яка падає на чорну діру. Зараз вчені провели додаткові спостереження за об’єктом N6946-BH, використовуючи наземний телескоп LBT (Large Binocular Telescope), а також два космічних телескопа: Hubble і Spitzer. Слідів світила виявлено не було, що стало додатковим вагомим свідченням «таємничого» зникнення зірки. Вчені поки не можуть впевнено заявити про причини цього. Ймовірно, мова йде про «невдалий вибух масивної зірки». При такому розвитку подій світило тихо «згортається» в чорну діру без перетворення на наднову.

Дослідники кажуть, що приблизно 30% зірок, схожих на N6946-BH1, можуть таким чином трансформуватися в чорні діри. Між тим впевнено говорити про цей механізм поки що важко. Можливо, відповісти на питання допоможуть нові спостереження. Результати дослідження викладені в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, короткий огляд надало NASA.

Астрономы рассказали о внезапном исчезновении звезды

Трансформація N6946-BH1 / ©nasa

Чорна діра є областю простору-часу, гравітаційне тяжіння якого настільки велике, що залишити його не можуть навіть об’єкти, які рухаються зі швидкістю світла. Питання реального існування чорних дір безпосередньо пов’язане теорією відносності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments