Всесвіт

Загадковий об’єкт рухається по Чумацькому Шляху вже 10 мільярдів років

Астрофізики проаналізували параметри об’єкта, відомого як «The Accident» (Нещасний випадок). Дослідження показали, що він ще більш дивний, ніж вважалося раніше.

«Нещасний випадок» відкрив астроном-любитель, який аналізує дані проєкту NEOWISE. Він випадково сфотографував групу одну групу об’єктів, хоча хотів зафіксувати зовсім іншу. У цій групі і виявилося дивне небесне тіло, яке мандрує по Чумацькому Шляху та через своє випадкове виникнення отримало назву «Нещасний випадок».

Знахідка збила професійних астрофізиків з пантелику – спочатку вони думали, що цей об’єкт є померлою зіркою – коричневим карликом. Але «Нещасний випадок» виявився не схожий на типового представника цього класу небесних тіл. Об’єкт здавався слабким в деяких інфрачервоних довжинах хвиль, а це означало, що він повинен був бути дуже холодним і старим. Але в інших довжинах хвиль об’єкт досить інтенсивно випромінював, що вказувало на те, що він був молодим і теплим.

Це протиріччя спантеличило астрономів і вони вирішили дослідити дивний об’єкт за допомогою космічних телескопів “Хаббл” і “Спітцер”, а також інфрачервоного телескопа обсерваторії Кека на Гаваях. Завдяки цим додатковим даним дослідники дізналися, що «Нещасний випадок» ще більш дивний, ніж вважалося раніше. По-перше, він виявився дуже швидким. Розташований приблизно в 50 світлових роках від Землі, цей об’єкт наближається до нашої галактики зі швидкістю близько 800 000 км / год, що набагато швидше, ніж у типового коричневого карлика. На думку астрономів, цей факт, ймовірно, означає, що «Нещасний випадок» дуже старий і протягом мільярдів років його «підштовхували» своїм гравітаційним полем більші об’єкти, прискорюючи його рух.

Елементи в атмосфері об’єкта також викликають подив. Грунтуючись на довжинах хвиль інфрачервоного світла, що випускається «Нещасним випадком», астрономи дізналися, що в об’єкті мало метану, хоча зазвичай в коричневих карликів з такою температурою цього газу досить багато. Оскільки метан складається з водню і вуглецю, дефіцит метану передбачає, що об’єкт спочатку сформувався 10-13 мільярдів років тому, коли Чумацький Шлях був майже повністю заповнений воднем і гелієм, але містив мало вуглецю.

Все це говорить про те, що об’єкт є дуже старий, неймовірно холодний коричневий карлик, який утворився, коли галактика була бідна метаном. Це робить «Нещасний випадок» більш ніж удвічі старше середнього віку всіх інших відомих коричневих карликів. Однак дотепер у астрономів щодо цього об’єкта питань більше, ніж відповідей.

Стаття опублікована в The Astrophysical Journal Letters.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button