Фото

Загадкова подвійна веселка

Веселки вивчаються протягом сотень років, починаючи з XVII століття, коли Ісаак Ньютон вперше пояснив цей барвистий небесний феномен. Але є один її різновид, який досі не зовсім зрозумілий вченим, — це подвійна веселка. Ян Кертіс відобразив рідкісний екземпляр 21 червня з американського міста Шайєнн в штаті Вайомінг.

«Ця рідкісна подвійна веселка була, мабуть, найбільш яскравою веселкою, яку я коли-небудь бачив. Вона з’явилася на тлі сильної грози, яка, на щастя, пройшла в кількох милях від мого району», — сказав Кертіс.

«За всі роки було зафіксовано кілька подвійних райдуг, головним чином під час сильних злив, але до теперішнього моменту для них немає узгоджених пояснень. Можливо, вони утворюються з суміші крапель води та крижаних кульок», — говорить фахівець з атмосферної оптики Ле Коулі. І дійсно, Кертіс згадував про град під час його спостережень.

«З більшою ймовірністю одну або обидві дуги виробляють несферичні дощові краплі. Сили поверхневого натягу зберігають маленькі краплі сферичними, але по мірі їх падіння великі краплі стають сплюсненими через опір повітря або навіть можуть коливатися між сплюсненими і видовженими сфероїдами», — додає Кроулі.

Веселка на знімку Кертіса примітна тим, що має загальну подвійну структуру, при якій внутрішня веселка розділена ще на дві.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments