Земля

Найбільша риба на Землі виявилася всеїдною (відео)

Довгий час вважалося, що китові акули харчуються в основному дрібними тваринами. Але тепер вчені знають, що в їх раціон входить досить багато водоростей. Іншими словами, ця риба – найбільше всеїдна тварина на нашій планеті. Дослідження опубліковано в журналі Ecology.

Хоча в пащі китової акули зможе поміститися навіть людина, насправді ця риба здатна проковтнути, щонайбільше, дрібного тунця / © funart.pro

Китова акула (Rhincodon typus) — найбільша з акул і найбільша риба на планеті: її довжина досягає 20 метрів, а вага — 34 тонн, що можна порівняти з габаритами середнього кашалота. Правда, на відміну від цього глибоководного мисливця за кальмарами, китова акула — повільна і досить мирна тварина, що видобуває собі корм фільтрацією морської води.

Хоча на суші найбільші тварини – рослиноїдні, в морі сині кити і китові акули годуються в основному дрібними тваринами, від крихітних рачків до невеликої риби. Довгий час вважалося, що рослинні корми занадто малопоживні, щоб настільки величезні тварини могли їх споживати. Але тепер, отримавши результати біопсії китових акул, вчені з’ясували, що насправді ці риби перетравлюють практично все, що потрапляє їм в пащу.

Щоб з’ясувати, що саме їли китові акули, дослідники зібрали зразки можливих джерел їх їжі – від крихітного криля до великих водоростей. Потім вони порівняли склад амінокислот і жирних кислот в потенційній їжі з таким в самих китових акулах, а також в їх фекаліях.

Виявилося, істотну частку раціону вивчених тварин складають не планктон і дрібні тварини, а бура водорість саргассум, яка нерідко відривається від дна і вільно плаває за течією, утворюючи слані. На відміну від результатів аналізу акулячих фекалій, ці дані доводять, що водорості не просто ковтаються акулами: вони перетравлюються і використовуються для побудови організму, тобто входять в нормальний раціон тварини.

Китова акула годується дрібною рибою пліч-о-пліч з іншими акулами 

Що цікаво, в фекаліях китових акул виявили сліди криля, проте він був напівперевареним. Тобто, хоча акули їдять дрібних рачків, вони майже не використовують отримані поживні речовини в побудові своїх організмів.

Нові дані не тільки розширюють наші знання про дієту гігантських риб, але і дозволяють переоцінити їх вразливість перед триваючим забрудненням океану і скорегувати раціон китових акул, що містяться в світових океанаріумах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button