Людина

Недолік сну змушує людей приймати ризиковані рішення

Багато світових лідерів сплять всього по 4-5 годин вночі, але вчені з Цюріхського університету попереджають, що нестача сну може бути небезпечна прийняттям необдуманих і ризикованих рішень. Фахівці кажуть, що люди, чий сон скорочується до 5 годин, нерідко ведуть себе нерозважливо, зовсім не усвідомлюючи цього.

Такі висновки були зроблені в ході вивчення 14 чоловіків у віці від 18 до 28 років, які грали в азартні ігри з різними грошовими сумами. Чим ризикованіші були рішення учасників, тим вищий був можливий виграш у грі. Було встановлено, що зростання небезпечної поведінки відбувається через зміни в мозку, викликаних відсутністю сну. Згідно з даними, поведінкові зміни відбуваються в результаті того, що права префронтальна кора не може нормально відновитися через хронічну відсутність сну.

Експерти кажуть, що отримані результати також відносяться до політиків, банкірів і бізнес-лідерів і навіть можуть допомогти пояснити глобальну фінансову кризу 2008 року. Політики, які приймають рішення, що мають велике значення для всього світу, і бізнес-лідери, дії яких впливають на інших людей, повинні взяти до відома, що нестача сну може не кращим чином позначитися на їх діяльності, відзначають дослідники. Відомо, що нестача сну викликає неспокій, незадоволення життям і відсутність мотивації, але до цього моменту мало хто вивчав вплив сну на поведінку, пов’язану з ризиком.

Кнопка «Наверх»