Інтернет

Захист інтелектуальної власності підприємств малого бізнесу в соціальних мережах

Що робити підприємствам малого бізнесу, діяльність яких включає використання таких соціальних мереж, як Facebook, Twitter, LinkedIn і ін., для захисту інтелектуальної власності в просторах всесвітньої павутини?

Інтелектуальна власність та Інтернет

Відомство у справах підприємств малого бізнесу США (Small Business Administration – SBA) пропонує кілька порад для здійснення моніторингу, попередження порушень та поліпшення умов використання своєї інтелектуальної власності в соціальних мережах. Звичайно, це не стосується http://mediatrend.org/ SMM, з допомогою якого ви просуваєте свій продукт. Д’якуючи таким даним власники комерційних сайтів і оптимізатори можуть розробляти результативні стратегії Social media marketing.

Поради щодо захисту інтелектуальної власності в Інтернеті

31-10-14-foto-cikavosti-500x339-1

1) Знати, як застосовуються торговельні марки і авторські права в соціальних мережах

Торгова марка подібно бренду компанії та найменуванню продукції застосовується для захисту від використання іншими компаніями в аналогічних областях бізнесу. Відносно соціальних мереж необхідно переконатися, що зображення торгової марки компанії чітко відображається на сторінках використовуваних соціальних мереж.

Ситуація із застосуванням авторського права в соціальних мережах йде складніше. SBA зазначає, що навіть якщо поширення інформації в Інтернеті технічно не можна вважати публікацією, Інтернет являє собою суспільний екран, і частина правил закону про авторські права може бути застосовна. Згідно фахівцям SBA, по суті справи, творець оригінальної роботи автоматично починає володіти авторським правом на цю роботу після публікації в пресі або розміщення на web-сайті.

2) Моніторинг використання інтелектуальної власності в соціальних мережах

Можна запропонувати два варіанти: налаштування Google Alerts і використання таких інструментів моніторингу соціального медіа, як Hootsuite і TweetDeck, для автоматичного моніторингу за ключовими термінами та найменуваннями брендів.

3) Вивчити, що включає в себе порушення

Застосування торговельної марки компанії для інформаційних цілей може вважатися законним використанням. Якщо компанія виявила, що її оригінальний контент або матеріал, захищений авторськими правами, з’явився на сторонньому web-сайті, потрібно з’ясувати, чи є це ненавмисною помилкою сторонньої організації або має місце свідоме порушення.

4) Вирішити, в яких випадках необхідно діяти

Не завжди є сенс витрачати час і зусилля на розгляди випадків порушення авторських прав і використання торгових марок в соціальних мережах, особливо якщо бренд бере участь в кампаніях афілованого маркетингу. З іншого боку, якщо ситуація загрожує бренду компанії, необхідно зробити все можливе для законної його захисту.

Застосовувати необхідно законні дії. SBA при цьому рекомендує радитися з кваліфікованим адвокатом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button