Всесвіт

НАСА планує запустити супутники на орбіту Марса

НАСА планує запустити мережу комерційних супутників, які можуть стати ретрансляційною системою зв'язку для майбутніх місій. Пристрої будуть корисні для пошуку підповерхневого льоду в 2030 році

НАСА планує запустити три супутники на орбіту Марса. Їх використовуватимуть як засіб зв’язку для передачі даних на Землю, а витрати відіб’ють за допомогою комерційних послуг, які нададуть супутники.

У своїх останніх доповідях посадові особи НАСА обговорюють можливість співпраці з промисловістю для виведення на орбіту навколо Марса декількох супутників, відзначають у виданні SpaceNews. Вони можуть служити ретрансляторами для інших місій, наприклад, для картування поверхні планети. За їх словами, такі супутники можуть збільшити обсяг даних, які отримають дослідники на Землі, і допоможуть оновити застарілі наукові апарати.

Одна з пропозицій – запуск трьох супутників на екваторіальних орбітах на висоті 6 тис. км. Ці супутники будуть оснащені радіозв’язком для зв’язку з іншими космічними апаратами, що перебувають на орбіті і на поверхні Землі, а також для зв’язку з дослідниками на нашій планеті. На супутниках можуть встановити лазерні міжсупутникові лінії зв’язку, що дозволяють їм підтримувати зв’язок один з одним.

У НАСА не відзначають, скільки можуть коштувати будівництво і підтримка роботи таких супутників. «Це нетипові витрати агентства, але ми вважаємо, що це дійсно великі можливості для нас і для майбутнього Марса», – зазначив Рік Девіс, помічник директора з науки та досліджень в Управлінні наукових місій НАСА.

НАСА також планує відбити частину витрат за допомогою нових моделей використання комерційних послуг для майбутніх комунікацій з поверхневими об’єктами на Марсі в кінці 2020-х – початку 2030-х років. У них можуть включити й «комерційні послуги всередині майбутніх наземних об’єктів на Марсі».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button