Людина

Вперше за 30 років рівень якості життя на планеті впав

Кліматична криза, COVID – 19 і військові конфлікти повернули назад глобальний розвиток, заявили в ООН.

Згідно з доповіддю організації про людський розвиток в 2021-2022 роках, такі показники як економічне благополуччя, доступність освіти і, що найголовніше, очікувана тривалість життя, почали знижуватися.

Дані засновані на індексі людського розвитку (ІЛР), який був введений в практику в 1990 році. Його завдання – більш точно оцінити добробут населення країн, ніж ВВП.

За останні два роки 9 з 10 країн за рівнем благополуччя повернулися в 2016 рік, хоча повинні були, навпаки, підвищувати рівень життя своїх громадян. Причини – пандемія коронавірусу, зміни клімату та його наслідки, а також військові конфлікти.

Якщо раніше Індекс міг впасти щодо однієї конкретної країни, то в 2021 році вперше за 30 років, індекс знизився в цілому, глобально. Події 2022 року тільки закріпили цю тенденцію.

Багаті країни слабо постраждали від подій минулих 2 років, рівень якості життя в таких державах продовжував зростати. Однак у переважній більшості країн відбувся регрес.

Так, на вершині рейтингу як і раніше залишається Швейцарія, в середньому її жителі живуть 84 роки, отримують середню зарплату в $66 тисяч на рік і витрачають близько 16,5 років на освіту.

Першим з кінця став Південний Судан. Там середня тривалість життя становить 55 років, люди вчаться не більше 5,5 років і заробляють $768 на рік.

Автори доповіді вважають, що перспективи 2022 року похмурі. На сьогодні добробут 80 країн світу досягло критичної точки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button