Земля

“Записи” про зміну клімату за останні 500 000 років знайшли в Мексиці

Геологи досліджували вплив кліматичних змін на тропічні регіони на прикладі озера Чалько в Центральній Мексиці. Відкладення містять записи за останні 500 000 років.

Дослідники Інституту прикладної геофізики Лейбніца вперше використали геофізичні дані зі свердловини для аналізу історії вмісту вологи в озерних відкладеннях. Побудована модель розкриває кліматичні умови, які спостерігалися в регіоні в минулому.

Тропічні регіони є одним з найбільш густонаселених районів Землі. Але при цьому вплив кліматичних змін на такі зони досі залишається погано вивченим, відзначають вчені. У своїй роботі дослідники використовували дані про озерні відкладення, зібрані зі свердловини глибиною 300 м. Щоб датувати відкладення, вчені використовували геофізичні дані і астрохронологію, метод калібрування на основі орбітальних циклів Землі, пов’язаних з періодичними змінами при русі планети по орбіті навколо Сонця.

Результати дослідження показали, що в Центральній Мексиці періодично повторювалися посушливі періоди, пов’язані з природною зміною температури на Землі.

Дані аналізу відкладень. Зображення: Mehrdad Sardar Abadi et al., Quaternary Science Reviews

У Центральній Мексиці субдукція Тихоокеанської плити під Північноамериканську континентальну плиту сформувала близько мільйона років тому великий внутрішній водозбірний басейн — Долину Мексики. З моменту свого утворення вода утримувалася в цьому басейні і покривала близько 1500 км2 дна долини.

Дані аналізу відкладень. Зображення: Mehrdad Sardar Abadi et al., Quaternary Science Reviews

Рівень води в озері коливався у відповідь на чергування теплих і прохолодних періодів в історії Землі. У теплий період через більшу кількість опадів рівень води в озері піднімався до 100 м, а в холодні періоди рівень води опускався до декількох метрів через посуху.

“Озерні відкладення простежують історію планети та зберігають підказки, які говорять про минулий клімат та умови навколишнього середовища. Завдяки цьому дослідженню ми можемо визначити, наскільки мінливими були кліматичні зрушення в минулому і як на них реагувало навколишнє середовище”, – говорить Мехрдад Сардар Абаді, керівник дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments