Здоров'я

Вживання ковбаси, цукерок і сухих сніданків пов’язали з передчасною смертю

Вчені з Бразилії прийшли до висновку, що часте вживання в їжу ультраоброблених продуктів (УП), до яких відносяться ковбаси, сухі сніданки, печиво, чіпси, фруктові соки і багато інших харчових виробів з довгим терміном зберігання, здатне провокувати передчасну смертність.

Image by Silvia from Pixabay

До ультраоброблених належать багато звичних нам продуктів. Крім перерахованого вище, це відновлена м’ясна продукція, промисловий хліб, лимонади, консервовані супи, заморожена піца, магазинні хот-доги, пончики, цукерки та інше.

Всі вони являють собою склади речовин, отриманих з промислових продуктів (трансжирів, цукру, крохмалю, білкових ізолятів), які містять мало або не містять зовсім цільних харчових інгредієнтів і часто забезпечені ударною дозою ароматизаторів, барвників, емульгаторів та інших добавок.

Вчені з Університету Сан-Паулу та інших наукових організацій Бразилії заявили, що досліджень, в яких би вивчався зв’язок між вживанням всіх таких продуктів і передчасною смертністю, небагато. Вони вирішили виправити цей недолік і провели роботу, результати якої представили в American Journal of Preventive Medicine.

Щоб оцінити вихідне споживання ультраоброблених продуктів за статтю і віковими групами, вчені змоделювали дані національних репрезентативних обстежень раціону харчування в Бразилії за 2017-2018 роки і демографічну інформацію про смертність за 2019-й. З’ясувалося, що у всіх вікових групах і в обох статей вживання УП варіювалося від 13 до 21 відсотка від загального споживання їжі.

Крім того, вчені встановили, що в 2019-му передчасно померло 541 160 осіб у віці від 30 до 69 років. З них 261 061 смерть була викликана запобіжними захворюваннями неінфекційної природи. Моделювання показало, що близько 57 тисяч таких смертей можна віднести до наслідків вживання ультрапастеризованих продуктів, що відповідає 10,5 відсотка всіх передчасних смертей (у віці від 30 до 69 років) і 21,8 відсотка смертей від запобіжних неінфекційних захворювань.

Дослідники припускають, що в країнах з високим рівнем доходів населення, наприклад у Великобританії, Канаді та США, ці показники будуть ще вищими. Крім того, вчені підрахували, що скорочення споживання УП на 10-50 відсотків може запобігти від 5900 до 29 300 випадків передчасної смерті в Бразилії щорічно.

Чому ультрапастеризовані продукти настільки небезпечні? Відповідь на це питання досить проста: вчені пов’язують їх вживання з розвитком таких захворювань, як серцево-судинні, цукровий діабет, деякі види раку та інших.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments