Головна / Наука / Біологи перерахували тварин, які здатні пережити ядерну війну

Біологи перерахували тварин, які здатні пережити ядерну війну

Фахівці назвали топ-4 тварин, здатних пережити ядерну війну. У нього біологи включили найбільш «живучих» представників земної фауни.

Враховуючи рівень розвитку сучасних військових технологій, науковий світ схиляється до думки, що Третя світова війна, якщо їй судилося статися, обернеться ядерною катастрофою. Однак, навіть враховуючи вкрай негативний вплив підвищених доз випромінювання на живі організми, не варто думати, що всі істоти на Землі загинуть.

Біологи давно досліджують здатність тварин виживати в екстремальних умовах, і отримані ними дані дають можливість скласти приблизну картину того, як виглядатиме світ, якщо переживе ядерну війну. Фахівці назвали топ-4 представників земної фауни, здатних продовжити населяти планету після глобальної катастрофи.

Так лідером списку, хто постраждає від ядерного удару менше за все, стануть скорпіони. Стиль життя павукоподібних, своєрідна будова їх тіла, а також вроджена пристосованість до проживання в суворих умовах, допоможуть членистоногим без особливих втрат перенести Третю світову війну. Компанію їм складуть дрозофіли, оскільки цим комахам радіоактивне опромінення не приносить практично ніякого шкоди.

Завершують ж топ-4 «виживання» тихоходки і homo sapiens. Мікроскопічні безхребетні володіють здатністю «скляніти», що дозволяє їм пережити не тільки ядерну загрозу, але й навіть повну відсутність кисню. Людина ж, при всій її видимій уразливості, зможе не тільки пережити вплив великих доз радіації, але і вже через деякий час відновити свою популяцію.