Фото

Зареєстровано дивне сонячне затемнення

Обсерваторія сонячної динаміки НАСА (SDO) спостерігала дивне затемнення Сонця, яке можна бачити тільки на орбіті Землі. Чорний диск Нового Місяця пройшов перед сонцем, змінив курс і зробив це знову.

Під час затемнення, яке тривало трохи більш як 4 годин, було вкрито до 82% сонця. Технічно, це робить його кільцевим сонячним затемненням, а не повним. У максимальній фазі “Вогняне кільце” повністю оточило Місяць.

Зарегистрировано странное солнечное затмение

За словами астрономів дивний “подвійний” рух Місяця по сонцю є результатом орбітальної механіки. Як супутник SDO, так і Місяць обертаються навколо Землі, але з різною швидкістю. Швидкість SDO ~3 км / с швидше, ніж швидкість Місяця 1 км/ с. SDO обганяє Місяць спочатку в одному напрямку, потім в іншому, під час затемнення.

Зображення затемнення з високим дозволом показують, що Місяць не зовсім гладкий. Маленькі виступи і нерівності, це місячні гори освітлені світлом сонячної плазми.

 

Такі зображення мають практичне значення для наукової команди SDO. Гострий край місячного диска допомагає дослідникам вимірювати характеристики телескопа на орбіті – наприклад, як світло відбивається навколо оптики телескопа і опорних сіток фільтра. Після калібрування можна коригувати дані SDO для інструментальних ефектів і різкості зображення сонця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button