Головна / Технології / Вчені: Створені роботи розміром з молекулу

Вчені: Створені роботи розміром з молекулу

Групі наукових фахівців з технологічної школи Цюріха в Швейцарії і дослідної лабораторії IBM вдалося створити унікальних роботів розміром з молекулу. Подробиці про дану розробку опубліковані в науковому джерелі Science Advances.

Наука не стоїть на місці і вченим з кожним днем вдається відкривати і створювати щось нове і необхідне для людства. Так, групі вчених з швейцарського технологічного школи Цюріха і дослідної лабораторії IBM вдалося розробити і створити унікального робота розміром з молекулу, якого в майбутньому фахівці планують застосовувати для лікування різних важко виліковних захворювань, таких як ракові пухлини і не тільки.

Штучні молекули складаються із сферичних модулів. Сфери виготовляються з полімерних і кремнієвих матеріалів, які після сплавляються в єдину структуру за допомогою короткочасного нагрівання. Цей процес дещо відрізняється від відомого 3D-друку. В результаті отримана структура виходить трохи більше звичайної молекули, однак для людського організму це непомітно.

Вчені не планують зупинятися на досягнутому, а мають намір розробити такі пристрої, які будуть мати складну геометрію і хімічний склад.