Екологія

Засуха в Каліфорнії знищила мільйони дерев

П’ять років надзвичайно спекотної і сухої погоди піддали дерева величезному стресу, зробивши їх більш уразливими до пошкоджень, хвороб і комах-шкідників, таких як короїд. Однак, на думку експертів, в «лісовій катастрофі» винна не лише засуха, але й діяльність людини.

686baaa92c7ed8092e5dd4b05d0835b3

«Коли мова йде про смерть дерева, є мас речей, пов’язаних одна з одною, — пояснює Девід Ріццо з відділення патології рослин в Університеті Каліфорнії в Дейвісі. — Засуха має важливе значення, але слід також враховувати вплив землекористування та управлінських рішень».

«Таким чином, необхідний комплексний і багатогранний підхід, щоб врятувати дерева і запобігти лісовим пожежам, які можуть стати більш частими та інтенсивними по мірі продовження посухи».

Мертві дерева зменшують вміст вологи в лісі, а опадаючі з них голки і листя «підливають масла у вогонь», особливо в таких місцях, як Сьєрра-Невада. Крім того, що лісові пожежі починають поширюватися швидше, це збільшує ймовірність охоплення полум’ям всього дерева — від коріння до верхівки, — що робить пожежі більш серйозними.

Сезон лісових пожеж 2016 року став для Каліфорнії рекордним. Найбільш стрімкою і руйнівною була пожежа «Блю Кат» в окрузі Сан-Бернардіно, яка випалила понад 30 000 акрів землі й призвела до евакуації 80 000 чоловік.

По мірі зміни клімату екстремальні погодні явища, в тому числі посухи і лісові пожежі, стають все більш частими та інтенсивними по всій країні. В західній частині США з 1984 року площа постраждалих від природних пожеж територій зросла вдвічі. За повідомленнями Лісової служби США, більш довгі і екстремальні сезони пожеж стали новою нормою, що значно збільшило навантаження на федеральні ресурси. Дерева в лісах Каліфорнії продовжують гинути, і лісові пожежі залишаються однією з головних проблем регіону.

Однак, на думку фахівців, скорочення рослинності може мати далекосяжні наслідки, що виходять за межі кордонів Америки.

У дослідженні, опублікованому в минулому місяці, учені з Вашингтонського університету виявили, що великомасштабне зникнення лісів внаслідок посухи, тепла, інвазії жука або збезлісення може істотно вплинути на глобальні кліматичні моделі і навіть змінити рослинність на іншій стороні земної кулі.

«Ми думали тільки про те, як втрата лісу може відбитися на місцевій екосистемі і температурі. Тепер ми починаємо замислюватися про більш масштабні наслідки та взаємодії з глобальним кліматом», — повідомив співавтор дослідження Абігайль Суонн в прес-релізі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments