Екологія

Найекологічніший лайнер з «сонячними» вітрилами і висувними вітротурбінами

Компанія Peace Boat, яка бере активну участь у вирішенні різних екологічних проблем, представила інноваційне судно «Ecoship», яке має зійти на воду в 2020 році.

Самый экологичный лайнер с «солнечными» парусами и выдвижными ветротурбинами

Його творці вважають, що замкнута система водопостачання, китоподібний гідродинамічний корпус, висувні вітрила з сонячними батареями і безліч інших стійких технологій, зроблять це судно найекологічнішим круїзним лайнером у світі.

Зазвичай круїзні суду не приносять великої користі довкіллю. Середньостатистичний корабель щодня виробляє близько 80 000 літрів стічних вод, а з застарілими фільтраційними системами в моря часто скидають лише мінімально очищені відходи. Компанія Peace Boat задалася метою довести, що існує життєздатна альтернатива – енергоефективне судно, яке отримує живлення від 10 висувних вітрогенераторів і 10 висувних фотоелектричних вітрил. Основне завдання проекту – знизити витрату палива на 20% і зменшити викиди у вигляді вуглекислого газу і стічних вод.

Компанія Oliver Design стала головним розробником Ecoship, який буде вміщати 2000 пасажирів. Також, на борту корабля планується побудувати кілька садів з живими рослинами, які поглинатимуть надлишкову рідину і переробний вуглекислий газ. А органічні відходи відмінно послужать компостом для рослин. Більше того, пасажири судна зможуть особисто спробувати вирощені в садах продукти.

Варто зазначити способи отримання енергія для роботи силової установки корабля. Насамперед, електрика буде вироблятися 750-кіловатний бортовий СЕС, додаткове живлення також буде поставлятися за рахунок палуб з вбудованими кінетичними генераторами. Гібридний двигун дозволить використовувати як природний газ, так і дизель. Очікується, що таким чином вдасться на 50 % скоротити споживання електроенергії.

Корабель планують використовувати також для проведення міжнародних конференцій та освітніх лекцій Peace Boat. Крім того, він служитиме лабораторією, яка займається дослідженнями в області океану, клімату та зелених технологій. Прем’єра судна повинна відбудуться на Олімпійських іграх 2020 року, повідомляє econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button