Екологія

Заводи в Китаї зупинили через спеку

Найсильніша за останні 60 років спека в Китаї призвела до закриття фабрик в провінції Сичуань на термін не менше шести днів.

Влада провінції Сичуань прийняла рішення закрити заводи в 19 з 21 міст, щоб відшкодувати нестачу електроенергії. У багатьох населених пунктах регіону температура повітря піднялася до 40°C. Постійна робота кондиціонерів в офісах і будинках стала додатковим навантаженням на місцеву енергосистему, яка і без цього зазнавала труднощів у зв’язку з падінням рівня води в річках. Південно-західна провінція є місцем, де зосереджені головні ГЕС країни, і через посуху вони зараз працюють з перебоями. Відтоді, як 7 серпня в провінції зафіксували “найекстремальнішу за останні 60 років” спеку, кількість опадів скоротилася на 51% в порівнянні з аналогічними даними за минулі роки.

Сичуань – одна з найбільших провінцій Китаю, з населенням 84 млн осіб. Уряд прийняв рішення зупинити тут промислові виробництва, щоб “забезпечити електрикою” громадян. У місті Лучжоу минулого тижня стали вимикати на ніч міське освітлення, в деяких місцях в офісах відключили ліфти на нижніх поверхах.

У регіоні виробляють напівпровідники і сонячні батареї, і закриття фабрик неминуче позначиться на найбільших виробництвах електротоварів (таких, як Apple, Foxconn and Intel). Крім того, тут видобувають літій – ключовий компонент акумуляторів електрокарів – і закриття виробництв може обернутися глобальним зростанням цін на сировину.

Перебої з електрикою у зв’язку зі спекою відзначили і в інших провінціях Китаю. Крім того, тривала спека цього року позначилася на зростанні цін на свіжі овочі в країні – цього року їх вартість зросла на 12.9%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button