Земля

Рибу з антифризом у венах знайшли під льодовиком Гренландії

Вчені, які вивчали глибини айсберга біля берегів Гренландії, виявили рибу, по венах якої тече антифриз, який світиться зеленим. Результати дослідження опубліковані в журналі Evolutionary Bioinformatics.

Нове дослідження показало, що молодь ряболистої риби-равлика (Liparis gibbus) містила найвищі рівні експресії антифризних білків, про які коли-небудь повідомлялося.

Точно так же, як антифриз регулює температуру двигуна автомобіля в екстремальних умовах, деякі види еволюціонували, щоб і у них був подібний захист. Особливо це актуально для тих тварин, які мешкають в холодних середовищах проживання, наприклад, в полярних водах біля берегів Гренландії.

“Протеїни-антифризи прилипають до поверхні дрібних кристалів льоду і уповільнюють або запобігають їх перетворення на великі і більш небезпечні, — пояснює співавтор дослідження Девід Грубер, науковий співробітник Американського музею природної історії (AMNH). – Риби як з Північного, так і з Південного полюса незалежно виробили ці білки».

Ділянка дослідження, де знайшли Liparis gibbus. Зображення люб’язно надано Пітером Крагом

За даними Національного наукового фонду, антифризні білки вперше виявили у деяких антарктичних риб майже 50 років тому. На відміну від деяких холоднокровних видів рептилій і комах, риби не можуть вижити, коли рідини їх організму замерзають.

“Той факт, що різні антифризні білки розвинулися незалежно в ряді різних і не тісно пов’язаних риб, показує, наскільки вони важливі для виживання цих організмів в екстремальних середовищах існування», — розповів Джон Спаркс, куратор Відділу іхтіології AMNH і співавтор дослідження.

Liparis gibbus виробляють білки-антифризи як і будь-які інші, а потім виділяють їх в кровотік. Однак дослідження показало, що особини цього виду містять найвищі рівні експресії антифризних білків, які спостерігали вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments