Інтернет

Займайтеся самолікуванням? Google доповість про вас

Сучасна людина при виникненні дивних симптомів зазвичай не йде до лікаря, а відкриває Google.  І якщо ви думаєте, що ці пошукові запити ніхто не використовує, то ви помиляєтеся.

 

Припустимо, у вас вискочила на шкірі дивна шишка. Начебто немає приводів для паніки, тому до лікаря ви не йдете (черги, гроші, час), але зате починаєте шукати в інтернеті, що це може бути за симптом.

Можна подумати, що всі ці пошукові запити зникнуть без сліду, але виявляється влада за ними стежить, причому цілком офіційно і законно. Пошукові тренди Google, а також твіти з геотеґи — це абсолютно доступна інформація, відкрита кожному, і тому медики вже давно їх вивчають.

Наприклад, два дослідження, проведені Центрами контролю та профілактики захворювань в США, виявили зв’язок між патернами спалахів сифілісу і онлайн-активністю людей у цих областях. Один експеримент показав, що історія Google по 25 пошуку ключових слів, на кшталт «STD» і «Find Sex», пов’язані із збільшенням числа зареєстрованих випадків сифілісу на тій же території в наступні тижні. Другий експеримент виявив таку ж закономірність між спалахами сіфилісу і твітами про сифіліс з геотеги (так, люди в Твіттері обговорюють сифіліс) або небезпечній сексуальній поведінці.

Збір і так доступної інформації з Google або Twitter набагато простіше, ніж розробка моделей, які використовуються для відстеження спалахів захворювань — так і ефективність у них, як показують досліди, приблизно однакова. Дослідники вже порівняли висновки з отриманих даних з існуючими моделями і реальним рівнем сифілісу в 2012-2014 роках.

Правда, це не означає, що твіти про незахищений секс в будь-якій країні світу є причиною збільшення випадків захворювання на сифіліс і навпаки. Дослідники натякнули швидше на зв’язок між поведінкою людей онлайн і їх сексуальним здоров’ям, але це також вкрай ненадійний інструмент передбачення.

Так що ваші пошуки і пости в соцмережах цілком можуть наступного разу стати основою для надійної передбачуванної моделі про поширення якого-небудь захворювання.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button