Наука

Зайці взимку більше не білі через потепління

Зміна клімату робить зими-коротшими й теплішими, а подекуди зим взагалі більше немає. Тварини, які пристосувалися до гри в хованки в білому снігу, доводиться адаптуватися до нових умов.

Американський заєць-біляк взимку носить білу шубку, а влітку буру; принаймні, так було до останнього часу. У журналі Canadian Journal of Zoology вийшла стаття, в якій біологи, які вивчали зайців у Пенсільванії і на Юконі, описують колір шкурки зайців взимку. Виявилося, що деякі зайці взагалі не відрощують білий і густий зимовий хутро, а деякі стають білими тільки частково. Особливо сильно ця тенденція помітна у зайців, які проживають на південь, в Пенсільванії.

Можливо, зайці більше не відрощують щільне і тепле біле хутро, тому що воно не потрібне теплою зимою, а можливо, еволюційну перевагу отримують менш помітні в безсніжну зиму бурі та сірі особини. Зайці плодяться не гірше кроликів, і швидко еволюціонують; нова ознака цілком могла закріпитися за кілька останніх років.

Зрозуміти, яка з причин робить зимових зайців бурими і сірими, вчені планують по тому, як виглядають взимку інші тварини регіону: якщо вони відмовляються від сезонної зміни хутра, то, можливо, справа дійсно в глобальному потеплінні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button