Людина

Зайві кілограми захищають в похилому віці від недоумства

Британські дослідники з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, а також організація Oxon Epidemiology встановили, що чим більша вага людини, тим нижчий у неї ризик розвитку недоумства, пише Meddaily.

14-04-15-foto-600x417-1

Про шкоду зайвої ваги вчені говорять вже давно. Однак нове дослідження показало, що зайві кілограми можуть мати і позитивний ефект. У дослідженні взяли участь близько 2 млн осіб, середній вік яких склав 55 років. За піддослідними спостерігали протягом 9 років. В результаті деменція розвинулася за цей період у 50 тис. чоловік.

Дослідники вивчили також індекс маси тіла всіх піддослідних. Виявилося, що у людей середнього віку з недостатньою масою тіла ризик деменції виявився на 34% вищим, ніж в учасників з нормальною вагою. Ризик зберігався протягом 15 років. Якщо ІМТ людини в середньому віці збільшувався, то ризик розвитку деменції знижувався. Добровольці з сильним ожирінням (ІМТ вище 40) страждали від недоумства на 29% рідше людей з нормальною вагою.

Читайте також: Чому тіло людини схильне до набору ваги після 40 років

Експерти відзначили, що ризик деменції знижувався найбільш помітно у тих добровольців, чия вага була раніше в нормі, а потім відбувся набір зайвих кілограмів. У людей, спочатку мали надлишкову масу тіла (ІМТ вище 25), результат був не настільки очевидний. Результати не залежали від віку добровольців і таких факторів ризику деменції, як куріння і зловживання алкоголем.

Натхнення: medicinform.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button