Всесвіт

У NASA розповіли про шанси Сонця перетворитися на чорну діру і поглинути Землю

У NASA розповіли, чи є у Сонця шанси перетворитися на чорну діру і поглинути Землю. Фахівці дали пояснення з приводу життєвого циклу зірок, а також гравітаційній силі космічних об’єктів.

Фахівці з американського космічного агентства розповіли про те, що чекає Землю в разі вибуху найближчої зірки. За словами працівників NASA, чорна діра утвориться після вибуху наднової. В результаті цього явища, яке характеризується різким збільшенням яскравості і подальшим повільним згасанням зірки, вивільняється величезна кількість енергії, а з решти ядра речовини, що вибухнула, формується чорна діра. Однак для такого розвитку подій необхідно, щоб початкова маса об’єкта була дуже великою.

Учені вже давно з’ясували, що Сонце є жовтим карликом, а це означає: світило занадто мале, щоб після кінця еволюційного шляху перетворитися на чорну діру. Для того, щоб це стало можливим, зірка повинна бути як мінімум в 10 разів більшою, і тоді, можливо, буде мати достатню гравітаційну силу для формування подібного об’єкта.

Але навіть якщо припустити, що Сонце при теперішньому обсязі стане не нейтронною зіркою, а чорною дірою, це навряд чи вплине на найближчі до нього планети. Виникла область простору-часу з посиленим гравітаційним тяжінням була б всього шість кілометрів у поперечнику, а значить не змогла б поглинути Землю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button