Екологія

NASA показало цвітіння океану з космосу (фото)

Дослідницька група виявила докази того, що цвітіння водоростей прискорюється. У воді з’являється більше азоту і фосфору, якими вони харчуються.

Група вчених виявила, що цвітіння прибережних водоростей (також відоме як цвітіння фітопланктону) стало набагато активнішим за останні пару десятиліть. У дослідженні, опублікованому в журналі Nature, експерти проаналізували супутникові дані NASA. Мета – порівняти розмір і частоту цвітіння водоростей уздовж узбережжя континентів світу.

Водорості – це водні рослини, що містять хлорофіл, але без листя, коренів, стебел, судинної тканини або квіток. Вони розрізняються за розміром: від одноклітинних до великих видів. Вони відрізняються різним забарвленням і живуть як в прісних, так і в морських системах.

 Інтенсивне цвітіння фітопланктону в прибережних океанах Землі. Фото: Ліан Фен

Дослідницька група виявила докази того, що цвітіння водоростей прискорюється. У воді з’являється більше азоту і фосфору, якими вони харчуються. Це говорить про те, що стік добрив в прибережні води збільшується.

Дослідники вивчили супутникові зображення, отримані з супутника НАСА “Аква” в період з 2003 по 2020 рік. Аналіз показав, водорості стали рости на 59,2% більше у всьому світі. Вони також виявили, що станом на 2020 рік сукупний розмір усіх квітучих водоростей в океані становив 31,47 млн км.кв, це приблизно 8,6% від загальної площі поверхні океану.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button