Земля

Дослідження: 30 млн років тому на Землі різко скоротилася кількість CO2. Це остудило планету

Дослідники з Англії представили моделювання, результати якого свідчать про те, що кількість діоксиду вуглецю на Землі різко знизилося. Це сталося приблизно 30 млн років тому.

Нове дослідження, проведене під керівництвом Брістольського університету, показало, що зниження концентрації атмосферного CO2 зіграло важливу роль в переході клімату Землі з теплого парникового в холодний льодовиковий близько 34 млн років тому. У найближчі сторіччя цей перехід може бути частково компенсований через антропогенне підвищення концентрації CO2.

Вони з’ясували, що між 40 і 34 млн років тому клімат Землі зазнав значні кліматичні зміни. До 40 млн років тому, в еоцені, Антарктида була покрита пишними лісами, але до 34 млн років тому, в олігоцені, ці ліси змінилися товстими континентальними крижаними щитами, як в сучасній Антарктиді. Основна причина переходу від парникового до льодовикового періоду широко обговорюється, і є мало інформації про те, як змінився клімат на суші. Міжнародна група вчених використовувала молекулярні скам’янілості, що збереглися в древньому вугіллі, для реконструкції температури на суші під час цього переходу.

Щоб реконструювати зміни температури, команда застосувала новий підхід до вугільних відкладів з басейну Гіппсленд на південному сході Австралії. Ці відкладення охоплюють понад 10 млн років історії Землі і були докладно описані співробітниками дослідження з Університету Мельбурна.

Нові дані показують, що температура суші охолоджувалася одночасно з температурою океану і на аналогічну величину – близько 3 градусів. Щоб вивчити причини такого зниження температури, команда провела імітаційне моделювання клімату. Тільки моделювання, що включає зниження концентрації CO2 в атмосфері, змогло відтворити похолодання, відповідне температурним даними, відновленим по відкладеннях.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button