Різне

Здорове дихання: як вибрати очищувач повітря?

Здавалося б, ще вчора вас не цікавила проблема очищення повітря. Але сьогодні пил на меблях і улюблених книгах, раптом став провокувати судомні напади чхання, чарівні запахи, що доносяться з кухні, тепер викликають роздратування і нежить, а в присутності домашніх тварин ви відчуваєте дискомфорт.

У такій ситуації не може виникнути питання: «Чи потрібно купити очищувач повітря?». Зате час замислитися: «Як вибрати очищувач повітря?» Вибір подібного пристрою – завдання не з простих. Як правило, споживач при покупці повітроочищувача чекає вирішення всіх проблем, пов’язаних із забрудненням повітря. Крім того, прилад повинен прослужити довгий час, ефективно очищати і знезаражувати повітря і, по можливості, не дуже голосно шуміти.

Ми постараємося розповісти вам про очищувачі повітря і допоможемо зробити правильний вибір.

chyste_povitria

Потужність і продуктивність повітряочищувача

При виборі пристрою слід звернути увагу на його потужність. Якщо ви плануєте встановлювати очищувач повітря в невеликому приміщенні, то в даній ситуації найкращим чином підійде прилад невеликої потужності.

Однак, очищувачі повітря з більшою потужністю можуть бути оснащені додатковими фільтрами, включаючи і плазма – фільтр, призначений для затримання вірусів і бактерій. У таких приладах може бути і нано- фільтр, за допомогою якого розкладаються всілякі речовини, шкідливі для організму людини, які встигли «проскочити» через систему фільтрів.

Продуктивність повітряочищувача показує кількість кубометрів повітря, що пропускаються приладом за годину. В ідеалі, за цей час повітря в приміщенні повинно проходити через пристрій 2 або 3 рази.

Види повітряочищувачів

Повітряочищувачи розрізняються за типом використовуваних в пристрої фільтрів. Залежно від вбудованого фільтра, пристрої відрізняються за своїми характеристиками і опціями.

Очищувачі повітря c плазмовими (електростатичними) фільтрами, в яких пил притягається до фільтрів за допомогою електричного заряду. Перевагою подібних фільтрів є те, що вони легко промиваються і не вимагають частої заміни. Втім, якщо пилу занадто багато, то подібні змінні фільтри можуть стати істотною частиною витрат. Крім того, частина пилу не затримується на пластинах, так як вони розташовані не впритул одна до одного.

Очищувачі повітря з HEPA-фільтрами ефективні при зборі пилу і є хорошим засобом для профілактики алергії. Вони утворюють заслін на шляху пилинок і бактерій, затримуючи їх в порах фільтра. Якщо вам потрібна висока ступінь очищення повітря, очищувач з HEPA-фільтром високого ступеня очищення придбаний стане оптимальним вибором.

Повітряочищувачі – іонізатори ідеально підійдуть тим, хто щоб уникнути додаткових витрат збирається частіше збирати пил з горизонтальних поверхонь ганчіркою або пилососом. Подібні прилади не збирають пил. Тим не менш, така модель ефективна при видаленні максимальної кількості алергенів, що знаходяться в повітрі, за рахунок вироблення великої кількості іонів.

Очищувачі повітря – озонатори мають властивість вбивати мікроорганізми і розкладати токсичні речовини за рахунок окислювальних процесів. Але озонатори повинні використовуватися тільки за відсутності людей в приміщенні.

Мийки повітря є ще одним затребуваним типом повітряочищувача. Мийки повітря не оснащені фільтрами і очищають повітря за допомогою води з одночасним його зволоженням.

Правила експлуатації повітряочищувачів різних видів

При виборі моделі повітряочищувача потрібно враховувати, скільки часу ви зможете йому приділяти:

У мийці повітря або повітряочищувача – зволожувача вам доведеться підливати і міняти воду якомога частіше;
в електростатичному очищувачу повітря хоча б раз на тиждень необхідно промивати фільтр (електростатичну пластину);
в повітряочищувачу- іонізаторі і повітряочищувачу- озонаторі досить пилососити фільтри раз на місяць;
високоефективні очищувачі з НЕРА – фільтрами вимагають регулярної заміни фільтрів.

Функціональність повітряочищувачів

Ви можете купити очищувач з простою триступеневою системою очищення повітря. Проте ми радимо звернути увагу на сучасні пристрої з додатковими функціями очищення і іонізації. В останньому випадку може бути досягнуто практично повне (99,9 %) очищення повітря від шкідливих мікроорганізмів, пилу і алергенів.

Багато сучасних моделей очищувачів повітря оснащені рідкокристалічним дисплеєм, таймером і пультом дистанційного керування. Деякі моделі можуть похвалитися датчиками запахів і пилу і автоматично включаються при підвищенні рівня забруднення повітря. Ще однією чудовою функцією ряду моделей є додаткове знезараження повітря за допомогою ультрафіолетової лампи.

Виробники повітряочищувачів

Поза всяким сумнівом, при покупці якісного і надійного очищувача повітря, який прослужить вам протягом довгого часу, слід звернути увагу на ім’я виробника. Рекомендуємо придбати перевірені часом і схвалені споживачами очищувачі повітря від фірм Ballu, Daikin, Plaston, Sharp, Panasonic.

Дизайн повітряочищувача

Якщо ви вирішили купити очищувач повітря, то найімовірніше не раз замислювалися, як же він впишеться в дизайн квартири, заміського будинку або офісу. Сучасні виробники пропонують вам придбати очищувачі повітря різних розмірів, які можна встановлювати прямо на підлозі, а також настінні моделі і т.д. Як правило, всі вони мають непримітний сірий колір, який дозволяє приладу практично ідеально вписується в будь-який інтер’єр, не привертаючи особливої ??уваги.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button